Кіберрегулятор Китаю перевірятиме соціальні мережі в рамках “очищення” інтернету

1 хв читання

Китай ретельно перевірятиме соціальні мережі та сайти обміну відео, щоб припинити розповсюдження неправдивої інформації та створення фейкових акаунтів. Перевірки відбуватимуться в рамках проекту  “очищення” інтернету, заявив у четвер кіберрегулятор країни.

Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) заявила, що розпочне двомісячну спеціальну операцію по боротьбі з шахрайськими діями в Інтернеті, починаючи від підвищення показників залученості та закінчуючи оплатою фейкових підписників та відгуків. Розслідування відбувається на тлі широкомасштабних програм з боку регулюючих органів у ряді секторів. Чиновники вже посилили нагляд за компаніями у сфері технологій, нерухомості, ігор, освіти, криптовалют та фінансів.

У середу CAC провела відеоконференцію, в якій взяли участь провінційні та муніципальні органи з усієї країни. “На конференції було зазначено, що наразі фабрикація онлайн-трафіку, зловмисний піар та коментарі за гроші завдають шкоди законним правам та інтересам користувачів”, – йдеться у заяві.

В офіційній заяві не були зазначені назви компаній чи приватних осіб, які підлягатимуть перевірці, але в ній йде мова про те, що в центрі уваги операції перебуватимуть платформи з оглядами фільмів і книг, коротких відеороликів, а також соціальні мережі.