Китай завершив підготовку до реалізації RCEP

1 хв читання

Китай завершив внутрішню підготовку до реалізації Угоди про Регіональне всеосяжне економічне партнерство (RCEP), заявив у четвер заступник голови Міністерства комерції КНР Жень Хунбінь.

Згідно з угодою, Китай відкриє ще 22 сектори послуг на основі 100 сегментів ринку, відкритих Китаєм у рамках зобов’язань щодо вступу до Світової організації торгівлі два десятиліття тому.

Набуття чинності RCEP ознаменує нову віху у відкритості Китаю зовнішньому світу. Китай готовий взяти на себе загалом 701 зобов’язання в рамках RCEP, повідомив Жень Хунбінь на прес-конференції. RCEP, до якого приєдналося 15 держав було підписано у листопаді 2020 року. Китай узяв на себе ініціативу щодо ратифікації угоди, подавши відповідні документи до Секретаріату АСЕАН на початку цього року.

Чиновник Мінкомерції Юй Беньлінь, який також був присутній на прес-конференції, відповідальний за міжнародні економічні та торговельні зв’язки, запевнив, що Китай докладе всіх зусиль до виконання взятих на себе зобов’язань щодо відкриття сектора торгівлі послугами, а також забезпечення повної реалізації всіх заходів. 

Після набуття чинності RCEP понад 90 відсотків торгівлі товарами між затвердженими учасниками обкладатимуться нульовими тарифами. Населення 15 країн-учасниць RCEP налічує 2,27 млрд людей. Загальний обсяг їхнього ВВП становить $26 трлн, а загальний обсяг експорту – $5,2 трлн.

Вербицька Анна

журналіст