Посол Китаю закликав забезпечити безпеку ядерних об’єктів України

2 хвилин читати

Посол Китаю в ООН у п’ятницю 4 березня закликав відповідні сторони діяти обережно та працювати разом для забезпечення безпеки ядерних об’єктів на території України.

«Китай приділяє пильну увагу останнім подіям в Україні та висловлює нашу стурбованість у зв’язку з відповідними повідомленнями про Запорізьку АЕС», — заявив постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь на брифінгу Ради Безпеки з безпеки ядерних об’єктів в Україні.

За інформацією, отриманою Міжнародним агентством атомної енергії (МАГАТЕ) від українського атомного відомства, основне обладнання атомної електростанції залишається цілим, а рівень радіації не змінився, зазначив Чжан Цзюнь. “Ми також звернули увагу на інформацію та роз’яснення, надані Росією з відповідних питань. Китай надає великого значення ядерній безпеці та сподівається, що зацікавлені сторони діятимуть з великою обережністю, за спеціалізованої технічної допомоги з боку Секретаріату МАГАТЕ, працюватимуть разом для забезпечення безпеки відповідних ядерних об’єктів на території України”, – додав представник Китаю при ООН.

Також Чжан Цзюнь зазначив, що Росія та Україна провели два раунди прямого діалогу та переговорів й досягли попередньої домовленості про створення гуманітарного коридору. “Китай вітає це і сподівається, що це допоможе покращити захист цивільних осіб, допоможе в безпечній евакуації всіх іноземних громадян, зокрема громадян Китаю”.

«Ми закликаємо Росію та Україну залишатися прихильними до загального напряму політичного врегулювання та досягти рішення шляхом переговорів, який враховує законні інтереси двох сторін і сприяє міцному миру та безпеці в Європі», — зазначив Чжан Цзюнь.

За його словами, Китай вітає всі дипломатичні зусилля, які б сприяли політичному врегулюванню. «Ми грали і продовжуватимемо грати конструктивну роль у цьому напрямку. Міжнародна спільнота повинна залишатися холоднокровною та раціональною, займати відповідальну, неупереджену та об’єктивну позицію для створення здорової атмосфери та умов для прямих переговорів між сторонами.”

Вербицька Анна

журналіст