Акції Xiaomi стрімко виросли після заяви про випуск власних електромобілів

1 хв читання

У вівторок, 19 жовтня, акції китайського виробника електроніки Xiaomi подорожчали на Гонконгській фондовій біржі на 6,09% – до 22,65 гонконгзьких доларів. Це найбільше денне зростання котирувань компанії з 12 травня. До кінця торгів зростання сповільнилося до 5,39%, а ціна знизилася до позначки 22,5 гонконгських доларів.

Ціна паперів різко зросла після заяви генерального директора Xiaomi Лей Цзюня про те, що компанія у 2024 році запустить серійне виробництво власних електромобілів, пише CNBC.

Раніше повідомлялося, що компанія Xiaomi, основну виручку якої приносять продажі смартфонів, оголосила про плани виходу на ринок електромобілів і заявила, що планує інвестувати в бізнес $ 10 млрд протягом наступних 10 років. Для розвитку цього напрямку, у вересні компанія зареєструвала підрозділ по розробці електромобілів Xiaomi EV. Керівником підрозділу став генеральний директор компанії Xiaomi Лей Цзюнь. Загалом підрозділ налічує близько 300 співробітників – повідомила компанія.

Ринок електромобілів Китаю користується державною підтримкою і бурхливо розвивається. За прогнозами дослідницької компанії Canalys, у 2021 році продажі електромобілів у КНР виростуть на 51% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і складуть 1,9 млн автомобілів. Основними конкурентами Xiaomi EV на ринку електромобілів в КНР будуть китайські компанії Nio і Xpeng, а також більш великі автовиробники – Tesla та BYD.