Відтепер гонконгзькі банки повинні розкривати інформацію щодо власності клієнтів, які порушили закон “про безпеку”

1 хв читання

Згідно з останніми рекомендаціями банківської асоціації КНР, Банкам Гонконгу рекомендується розкривати дані стосовно власності клієнтів, які були причетні до порушень Закону про національну безпеку міста.

В оновленому документі Гонконгської асоціації банків (HKAB) від 22 жовтня, який був опублікований на сайті Валютного управління Гонконгу (HKMA) йдеться про те, що найактуальніші питання стосуються саме протидії відмиванню грошей і фінансування тероризму.

Згідно з документом, банки повинні розкривати інформацію про власність, що належить будь-якому клієнту, який заарештований або обвинувачується у вчиненні злочину, загрожує національній безпеці. Також розкриття інформації необхідне у випадку, коли банку відомо, що власність є “власністю, пов’язаною зі злочином” згідно з інформацією від правоохоронних органів.

Як повідомлялося раніше, Китай ввів законодавство про національну безпеку в Гонконгу 30 червня 2020 року, згідно з яким все, що Пекін розглядає як підривну діяльність, тероризм або змову з іноземними силами, карається довічним ув’язненням.

Три місяці по тому, банківська асоціація додала в FAQs п’ять пунктів, що стосуються боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, в яких банкам роз’яснюються їх вимоги до звітності відповідно до закону, порядок обробки запитів правоохоронних органів і рекомендації щодо обміну інформацією в рамках всієї групи.