Вежа Цзясіу – неймовірний павільйон XVI століття

2 хвилин читати

Адміністративний центр китайської провінції Гуйчжоу – Гуйян з кожним роком стає дедалі популярнішим серед іноземних туристів. Там зосереджена велика кількість історичних, культурних та природних пам’яток. А одним із найвідоміших та визначних місць Гуйяня є Вежа Цзясіу.

Вежа Цзясіу – неймовірний 3-х рівневий павільйон заввишки 20 метрів, зведений у традиційному китайському стилі з білими кам’яними стовпами, які чудово збереглися до наших днів. Башта височіє між двома берегами, з якими її пов’язує міст Фую. Піднявшись на вежу, можна побачити чудові краєвиди довколишніх районів.

Історія вежі починається з епохи династії Мін (1573-1620 роки), коли за наказом місцевої влади було побудовано дорогу, що пов’язує нинішнє місце розташування вежі з південним берегом річки Наньмін. Пізніше на честь першого вченого був побудований і павільйон. Так вежа отримала своє ім’я Цзясіу, що означає вежа першого вченого. У 1621 році оригінальний павільйон згорів під час пожежі, проте був заново відновлений за наказом місцевого губернатора. У 1689 році вежа була знову зруйнована та знову відновлена. Усього її відновлювали 6 разів.

У вежі Цзясіу зберігається чудова колекція робіт та картин стародавніх китайських каліграфів. Найвідоміша серед них – двовірш, написаний Ліу Юшаном, який жив у епоху династії Цин. Цей двовірш складається з 206 слів, з 87 словами в першому і другому рядку відповідно. Він на 26 слів довший, ніж «Найдовший двовірш», що зберігається у Великій Вежі Гуан у Куньміні. Цец двовірш має високу художню цінність та оповідає про історію вежі й про людське життя тих часів.

Найдивовижнішим видовищем вважається нічний вид на вежу, башта виглядає неймовірно, дивлячись на неї, складається враження, що ти опинився у минулих століттях.