В Китаї запустили вірусну соціальну кампанію проти понаднормового робочого дня

1 хв читання

Нещодавно в мережі розгорнулася соціальна кампанія «Worker Lives Matter», яка закликає працівників китайських технологічних компаній  вести облік робочого часу.

Станом на ранок 14 жовтня, свої дані вже зареєстрували понад 4000 чоловік, які заявили, що вони працюють в Alibaba, Baidu, Tencent та ByteDance.

Більшість записів в електронних таблицях показують, що хоча п’ятиденний тиждень є нормою, багато співробітників працюють по 10-12 годин на день.

Кампанія «Worker Lives Matter» організована анонімними авторами, які закликають співробітників технологічних компаній вказувати назву своєї компанії, посаду і робочий час в електронній таблиці, розміщеній в мережі на GitHub.

“Ми сподіваємося внести свій вклад в бойкот “996” і популяризацію “955”, ми сподіваємось, що список стане ефективним довідковим інструментом для працівників при виборі роботи” – зазначив один з творців.

В останні місяці критика понаднормових годин праці набирає обертів через урядові обмеження в бік технологічних компаній, які привернули увагу поводження з працівниками.

Нагадаємо, формат 996 – це робочий день з 9 ранку до 9 вечора, 6 днів на тиждень. З одного боку, це майже цілодобова робота з одним вихідним. З іншого, у багатьох компаніях подібні умови роботи формувалися як «овертайми» – переробка. За них платили додатково. Формат 955 – це коли людина працює з 9 ранку до 5 вечора, 5 днів на тиждень.

Як повідомлялося раніше, режим 996 заборонили не випадково. Він призводить до вигорання, морального і фізичного виснаження. Прихильники ж системи 996 говорили, що таким чином китайські компанії мають переваги в роботі над американськими та європейськими компаніями.