У Shell прогнозують, що Китай може потроїти виробництво електроенергії

2 хвилин читати

Китай може потроїти виробництво електроенергії, щоб до 2060 року забезпечити 60% всього енергоспоживання країни відповідно до мети Пекіна зі зниження викидів вуглекислого газу, порівняно з нинішніми 23%, заявила в понеділок 17 січня 2022 року компанія Royal Dutch Shell.

Shell є одним із найбільших глобальних інвесторів в енергетичний сектор Китаю, його бізнес охоплює видобуток газу, нафтохімію та мережу роздрібної торгівлі паливом. Як провідний постачальник зрідженого природного газу, компанія нещодавно розширила свою діяльність у сфері низьковуглецевих технологій, таких як воднева енергетика та зарядка електромобілів.

У рідкісній оцінці енергетичного сектора країни міжнародним нафтовим концерном, Shell заявила, що Китаю необхідно вжити швидких заходів у цьому десятилітті, щоб залишатися на шляху досягнення цілі вуглецевої нейтральності. Китай розробив плани досягнення піка викидів до 2030 року, але ще не представив докладну дорожню карту з викидів вуглецю на 2060 рік.

“Завдяки своєчасним і систематичним діям Китай може досягти кращих екологічних та соціальних результатів для своїх громадян і стати силою добра в глобальній боротьбі зі зміною клімату”, – зазначила Малліка Ішваран, головний економіст Shell International, на вебінарі, організованому китайським підрозділом компанії.

За прогнозами Shell, виробництво електроенергії в Китаї зросте втричі – з 20 ЕДж у 2020 році до більш ніж 60 ЕДж у 2060 році.

Очікується, що до 2034 року в Китаї сонячна та вітрова енергія перевершить вугілля як найбільші джерела електроенергії порівняно з нинішніми 10%, а до 2060 року їхня частка зросте до 80%, повідомляє Shell.

Очікується, що до 2060 року обсяг виробництва водню збільшиться до 17 ексаджоулів (ЕДж), що еквівалентно 580 мільйонам тонн вугілля, порівняно з майже нікчемним в даний час, при цьому понад 85% водню буде вироблятися шляхом електролізу з використанням відновлюваних та ядерних джерел енергії, повідомляє Shell.

У 2060 році водень становитиме 16% від загального споживання енергії, а основними споживачами водню стануть важка промисловість та транспорт далекого прямування.

Компанія також очікує, що ціна на вуглець у Китаї зросте до 1300 юанів ($204,82) за тонну у 2060 році з 300 юанів у 2030 році. Ядерна енергетика та біомаса відіграватимуть нішеву, але важливу роль у виробництві електроенергії найближчими роками, вважає Shell.