У Китаї швидкими темпами зростає кількість співробітників науково-дослідницького сектору

1 хв читання

Чисельність співробітників науково-дослідницької сфери протягом 2016-2020 рр. у КНР постійно зростала. Темпи росту та розширення цієї сфери, в середньому становлять понад сім відсотків на рік, зазначається у останньому звіті опублікованому Міністерством науки та технологій КНР.

Згідно зі звітом про розвиток талантів в області науки та технологій Китаю, кількість штатних співробітників, що займаються дослідженнями та розробками зросла до 5,09 мільйона у 2020 році. Найвищі темпи зростання відбувалися у секторі фундаментальних досліджень.

Звіт показав, що в останні роки частка наукових співробітників, які мають докторську ступінь значно збільшилася. У 2019 кількість вчених, що займаються дослідженнями й розробками досягла 7,13 мільйона, серед яких частка спеціалістів зі ступенем бакалавра або вище становила 63,6 відсотка в порівнянні з 50,5 відсотків у 2015 році.

За словами Чень Баоміна, заступника директора центру талантів Міністерства науки та технологій КНР, керуючись політикою розробленою урядом для посилення фундаментальних досліджень, цей сектор пережив швидке зростання, перетворившись в кластер талантів в області науково-технічних розробок.