У Китайській провінції Хенань планують запровадити унікальну систему відеоспостереження

1 хв читання

Співробітники служби безпеки однієї з найбільших провінцій Китаю Хенань замовили систему спостереження, яку мають намір використовувати для відстеження “підозрілих осіб”, повідомляє видання Reutes.

У тендерному документі, опублікованому 29 липня на сайті закупівель уряду провінції Хенань, про який вперше повідомляється в ЗМІ, детально описуються плани створення системи, яка може складати індивідуальні досьє на підозрілих осіб, що приїздять до міста за допомогою 3000 камер розпізнавання осіб, підключених до різних національних та регіональних баз даних.

Контракт на 5 мільйонів юанів ($782 700) було укладено 17 вересня з китайською технологічною компанією Neusoft, яка мала закінчити будівництво системи протягом двох місяців після підписання контракту, зазначено в окремих документах, що опубліковані на сайті державних закупівель Хенані. Поки що не зрозуміло, чи працює система зараз.

Китай намагається побудувати те, що деякі експерти з безпеки називають однією з найскладніших у світі мереж технологій спостереження, з мільйонами камер у громадських місцях та використанням таких методів, як моніторинг смартфонів та розпізнавання облич.

Вербицька Анна

журналіст