У Китай будь-якою ціною. Як потрапити у КНР у часи суворого карантину. Частина 1

3 хвилин читати

Китай посідає перше місце за суворістю пандемічних обмежень у всьому світі, а карантин “по-китайськи” вже встигнув обрости міфами. Але це не скасовує потреби робочих поїздок. Як потрапити до Китаю у пандемію та як почуваються на карантині ті, хто зміг перетнути кордон Піднебесної – у спеціальному блозі комерційного директора китайських проектів компанії “Meest China” Ігоря Копитова, який саме в цей час знаходиться на карантині у Пекіні.

“Потрапити до країни дійсно складно. Такі обмеження стосуються, як китайців, що повертаються з інших країн так і нерезидентів, яким потрібно перетнути кордон.

Отже, я вирушаю у, мабуть, найдивнішу і найнезрозумілішу поїздку до Китаю, до знайомої для мене країни, куди не можу повернутися майже два роки. Трохи схожі відчуття відчував наприкінці січня 2005 року, коли на другий день після отримання диплому я відлетів до Пекіна вивчати китайську та китайців. Незрозуміло, що і як, але точно треба!

Суть процедури вильоту до Китаю зараз така:

  1. Потрібна діюча китайська віза. У Києві її не відкривають, крім виняткових випадків. Але в мене ще дійсна моя робоча віза, зроблена два роки тому.
  2. Потрібно отримати зелений код для посадки на борт. І тут найцікавіше, в Києві його знову ж таки не видають, бо прямих рейсів до Китаю немає. Китайське консульство не відповідало на наші запити та дзвінки. Для цього я зробив робочу візу до Польщі, звідки є прямий рейс Варшава – Пекін, бо як турист із Польщі теж не можна відлетіти. При поданні документів у Посольство потрібно саме residence permit із країни вильоту
  3. Повний список документів для отримання «зеленого коду» потрібно: китайська віза, підтвердження перебування не менше 14 днів у цій країні, негативний ПЛР та Igm (кров) тест авторизованої китайським посольством лабораторією, довідка про вакцинацію і підписане рукою свідоцтво про це (через що я не відразу пройшов верифікацію), квиток, паспорт, якісь деталі, які заповнюєш в електронній формі за посиланням китайського посольства і… отримуєш зелений код. З ним можлива посадка на борт до Китаю. Я чув, що хтось отримував зелений код і в Києві, з пересадкою у Франкфурті, типу подвійні тести, через якісь верхи, але не знаю як це.

Цього разу – потрапити на борт літака до Пекіна стало серйозним квестом. Не дивлячись на те, що рейс до Пекіна – карантин ми будемо проходити у Тайюяні, що за 500 км від Пекіна і там літак робить посадку. Нічого не зрозуміло, ніхто нічого точно не знає і не може відповісти на питання. Але всіх розміщують навколо Пекіна, до столиці не підступитися. Одразу сказали, що начебто карантин триватиме 14 днів у Тайюяні та 7 у самому Пекіні. В Шанхаї карантин триває 14 днів. Не важливо звідки ти, карантин для усіх однаковий. Поряд зі мною сидять китайці з китайською вакциною – це нічого не змінює.”

Копитов Ігор

бізнес-експерт, комерційний директор китайських проектів компанії "Meest China"