Технологія 3D-друку переросла в промисловий масштаб

1 хв читання

Нещодавно у Всесвітньому виставковому і конференц-центрі Шеньчженя на Півдні Китаю був відкритий парк, створений за допомогою технології 3D друку. Загальна площа парку 5523 квадратних метри з коефіцієнтом озеленення 88 відсотків.

Скульптури, лавки, клумби, підпірні стінки та бордюри в парку були виконані з використанням технології роботизованого 3D-друку.

Згідно зі звітом компанії Askci, консалтингової фірми, що базується в Шеньчжені, масштаб китайської індустрії 3D-друку досяг 20,3 млрд юанів ($ 3,15 млрд) у 2020 році, склавши 24 відсотки від загальносвітового обсягу. За оцінками, у 2021 році він досягне 25,1 мільярда юанів ($ 3,89 млрд), що на 24 відсотки більше, ніж минулого року.

Технологія економить час і людські зусилля, парк був побудований всього за два з половиною місяці.

Крім того, такий спосіб будівництва не завдає шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, машинний пісок, один з перероблених будівельних матеріалів використаних в бетонній суміші готується з відпрацьованих піщинок.

У порівнянні з залізобетоном, 3D-друк відносно дешева технологія, оскільки на етапі моделювання будівлі, заздалегідь вирішуються технічні проблеми та розробляється оптимальний метод будівництва.

Інтелектуальне будівництво все ще перебуває в початковому стані, але цифровізація будівельної галузі має великі перспективи, зазначив Чжан Юй, співробітник будівельного бюро.

Команда професорів працює над технологією будівництва та виробничими матеріалами, прагнучи досягти прориву в області високоефективних бетонних матеріалів і друку висотних будівель.