Особливості інтернет- простору

5 хвилин читати

Якими соцмережами користуються у Китаї?

Виходячи на китайський ринок зі своїм продуктом, Західні компанії стикаються з низкою запитань стосовно його просування. Левова частка реклами на китайському ринку зосереджена саме в інтернеті, чим краще ваш продукт інтегрований у місцевий інтернет простір, тим вищі у вас коефіцієнти прибутку. Тож, які соціальні мережі є в Китаї та які з них найбільш популярні?

Інтернет-простір у Китаї має свою специфіку та відрізняється від Західного світу. Там свої правила реєстрації, верифікації, обміну інформацією та навіть свої браузери і соц мережі. Такі звичні нам Google, YouTube, Facebook, Twitter, Telegram, WhatsApp – не функціонують на території КНР. Проте китайців ця проблема мало хвилює, адже світові соцмережі мають свої місцеві аналоги. І якщо спочатку китайські соцмережі та месенджери були лише клонами Західних оригіналів, то зараз, китайські месенджери в деяких моментах диктують тренди для Facebook та Twitter. Для жителів інших країн користування китайськими мережами обмежене не лише через мовний бар’єр, алей через потребу реєстрації лише за наявності китайського номеру телефону.

Найпопулярніші соціальні мережі в Китаї:

WeChat

Перший у списку соціальних мереж Китаю – WeChat. Це найпопулярніший месенджер на території материкового Китаю, який входить в п’ятірку найбільших соціальних мереж у всьому світі. Число активних користувачів китайської соцмережі вже перевищує 1 мільярд осіб. WeChat став легендарною на Заході і є частиною повсякденного життя практично кожного китайця. WeChat – це не просто месенджер, але також веб-браузер, сервіс блогів та публічних сторінок, сервіс для обміном коротких відео, платіжна система та навіть сервіс знайомств.

QQ

Мессенджер QQ розроблений інтернет-холдингом Tencent побачив світ у 1999 році. Це один з найпопулярніших додатків в китайському інтернет просторі і другий за популярністю месенджер після WeChat, який можна порівняти зі знайомими кожному WhatsApp або Viber. В QQ можна знайти різні чат-групи за інтересами.

Кількість активних користувачів на місяць налічує близько 844 мільйонів чоловік, що складає майже 50% від усіх китайських інтернет користувачів. Крім звичайної функції повідомлень, в QQ також можна грати в ігри, дивитися відео та ділитися новинами з друзями.

Sina Weibo

Медіаплатформу Sina Weibo часто порівнюють з Twitter та Facebook, але як і інші китайські соцмережі, Weibo володіє більшим набором функцій. Наприклад, пости у Weibo не мають обмеження на кількість символів, туди можна було завантажувати декілька фотографій задовго до появи цієї опції у Twitter. Weibo – найбільша медіаплатформа порталу Sina. У порівнянні з WeChat, Weibo – це відкритий простір, тому що під постами можуть залишати коментарі незнайомі люди, а в WeChat доступ до коментування ваших записів мають тільки безпосередні друзі. Також ця платформа активно використовується для блогерських стрімів, під час яких проводять огляди товарів та продажі.

Douyin

Всім відома соцмережа TikTok в найменшій мірі потребує представлення за межами країни. У минулому році загальна кількість завантажень додатку перевищила мільярд. Однак, не дивлячись на те що цей додаток був розроблений в Китаї, в самій країні TikTok недоступний. Є дві версії програми: для громадян КНР та для інших держав. Якщо ви користуєтеся TikTok, то вам недоступний контент Douyin і навпаки.

Bilibili

Bilibili – найдинамічніший відео-майданчик в Китаї. Відеохостинг був створений у 2009 році і з початку був нішевою платформою для любителів манги і аніме. Якщо iQIYI, Tencent Video і Youku головним чином купують прокатні ліцензії і створюють власні шоу, то у Bilibili є система монетизації, яка заохочує користувачів завантажувати свої власні відео. І це робить її більше всіх схожою на YouTube в тому вигляді, в якому ми звикли його бачити.

Baidu

Baidu можна назвати «китайським Google». Починався Baidu як пошукова система, зараз в арсеналі Baidu є власний браузер, антивірус, хмарне сховище, карти, енциклопедія, перекладач і багато інших корисних розробок. Наразі, це найбільша пошукова система Китаю. На Baidu припадає 18,03% усіх пошукових запитів в світі, що ставить її на друге місце серед пошукових систем. Baidu стала першою китайською компанією, яка потрапила в індекс NASDAQ-100.

Baidu Baike

Енциклопедія Байду часто порівнюють з Wikipedia – китайська державна інтернет-енциклопедія, яка працює з призначеним для користувача контентом. Це найбільша енциклопедія китайською мовою, а також відкрита краудсорсингова система, яку наповнюють всі охочі, але її зміст модерується перед публікацією і частково цензурується. Енциклопедія була розроблена як майданчик зі збору інформації у різних галузях знань китайською мовою.