Онлайн-бізнес з Китаєм, який може почати кожен. 5 найпростіших способів будувати бізнес на китайських товарах

11 хвилин читати

Одна з переваг онлайн-бізнесу з Китаєм – простий старт, що не потребує великих вкладень. Основа такого виду комерційної діяльності – пошук, планування, вибудовування логістики та вміння працювати з сучасними маркетинговими інструментами. Отже, для того, щоб почати бізнес з Китаєм, потрібно визначитись з категорією товару, специфікою та способом, за допомогою якого плануються продажі.

Якість товару напряму залежить саме від підприємця, який закуповує товар у Китаї, тож нарікати на китайську якість ототожнюючи найдешевший товар з усім, що можна знайти на китайському ринку – не варто

Як відомо, китайський ринок величезний та різноманітний і на ньому можна знайти будь-які товари різні за ціною та якістю. Сьогодні вже досить багато українців знають та користуються відомими на весь світ маркетплейсами AliExpress або Joom, а українські полиці магазинів, інтернет-крамниць, стихійних ринків у регіонах на 80, а іноді і 100% складаються з товарів китайського виробництва різного рівня якості. І варто зазначити, що якість товару – напряму залежить саме від підприємця, який закуповує товар у Китаї, тож нарікати на китайську якість ототожнюючи найдешевший товар з усім, що можна знайти на китайському ринку – не варто.

Насправді спекуляції щодо якості китайських товарів останнім часом припинилися,  а її рівень значно зріс, в тому числі завдяки державним програмам розвитку та впровадження сучасних технологій і разом з тим роль Китаю в світовому виробництві зростає.

У матеріалі ми розглянули декілька розповсюджених, перевірених, а головне прибуткових та ефективних способів розпочинати власну справу на продажі товарів з Китаю, яка допоможе освоїтись на ринку та масштабуватись у майбутньому.

Найпростіші способи почати бізнес з Китаю:

  1. Перепродаж товарів з роздрібних та гуртових торгових майданчиків
  2. Дропшипінг – пряма доставка товарів клієнту від постачальника
  3. Блогерство
  4. Продаж запчастин для ремонту та комплектуючих
  5. Закупівля складових для виробництва

Перепродаж з торгових майданчиків

Найпростіший спосіб для старту – це перепродаж товарів з сайту Aliexpress. Як відомо, в каталогах сайту регулярно з’являються товари зі зниженими цінами, а завдяки промокодам можна значно зекономити на купівлі товару, а вже в Україні – продати на дошках оголошень, особистих сторінках соціальних мереж, телеграм-каналах або завдяки мережі Instagram. Додатковим плюсом є популярність різноманітних кешбек-сервісів, за допомогою яких при регулярних закупівлях можна значно заощадити свої витрати на товари. Варто зазначити, що цей метод заробітку не принесе великих прибутків, адже товари на Aliexpress коштують значно дорожче, ніж на внутрішньо-китайських сайтах, а в їхню вартість вже закладена вартість логістики. Ще одним мінусом покупок на Алі є неможливість контролювати логістику, тобто продавець сам може обрати, якою компанією йому зручно доставити замовлення, яким способом доставки та і взагалі – може відправити замовлення з затримкою, при цьому вам буде наданий трек-номер, при відстеженні якого зазначатиметься, що замовлення, наприклад, знаходиться в невизначеному транзитному центрі. Проте це найпростіший та найдешевший спосіб аби спробувати, як працює механізм перепродажу.

 Додатковим варіантом заробітку з AliExpress може бути партнерська програма, тобто отримання відсотку від вартості замовлення іншої людини, зробленого з переходу за спеціальним посиланням на товар, яке надав продавець для просування свого товару. Зазвичай, заробіток на партнерській програмі складає 8-8.5% від вартості замовлення. Відповідно, рекламуючи конкретні товари в соц.мережах, телеграм-каналах, Instagram або Youtube, ви направляєте клієнтів на сайт по спеціальному посиланню, наданому продавцем та отримуєте прибуток з вартості замовлень від залучених клієнтів.   

Якщо ви плануєте збільшувати обсяги продажу, маєте інтернет-магазин, або сторінку в Instagram/Facebook/OLX/Shafa ви потребуєте постійної наявності товару на складі, виникає необхідність налагоджувати логістику товарів в великих обсягах. В такому випадку вигідніше замовляти великі партії.

Один з найпопулярніших способів заробітку на товарах з Китаю – дропшипінг, доставка товару клієнту напряму від постачальника, при цьому особисто вам навіть не потрібно бачити цей товар. Стартовий капітал на закупівлю не потрібен, адже цей вид бізнесу передбачає пошук товарів, пошук зацікавлених в них клієнтів та вибудовування логістики від виробника напряму до клієнта

При замовленні оптових партій товару стане в нагоду сайт 1688.com. На цьому ресурсі представлені як звичайні продавці, так і безпосередньо фабрики орієнтовані на оптові продажі, відповідно, чим більшу кількість однотипного товару ви замовите, тим меншою буде його вартість. Варто враховувати, що на цьому сайті неможливо оплатити товар з карти visa/mastercard, тому потрібно особисто відкрити рахунок в китайській платіжній системі, або знайти посередника, який займається викупом товару. Наразі, викуп товарів в Китаї – дуже популярна послуга, на ринку представлено достатня кількість логістичних компаній, що крім доставки товару займаються і його викупом на внутрішніх китайських маркетплейсах.

Дропшипінг

Один з найпопулярніших способів заробітку на товарах з Китаю – дропшипінг, доставка товару клієнту напряму від постачальника, при цьому особисто вам навіть не потрібно бачити цей товар. Стартовий капітал на закупівлю не потрібен, адже цей вид бізнесу передбачає пошук товарів, пошук зацікавлених в них клієнтів та вибудовування логістики від виробника напряму до клієнта. Щоб почати роботу, потрібно знайти зручну логістичну компанію, що займається доставкою поштових посилок, знайти постачальника (наприклад, на сайті Taobao) та відправити товар за допомогою логістичної компанії, напряму з Китаю до вашого клієнта. Такий спосіб продажу не потребує великих закупок, зберігання товару на складі, перепакування та окремої відправки до клієнтів. Ви особисто налаштовуєте логістику таким чином, щоб товар після надходження на склад вашої компанії-партнера в Китаї одразу був відправлений потрібному отримувачу. Ще однією перевагою цього типу продажів є відсутність регіональних обмежень, можна знаходити клієнтів та відправляти товари практично в будь-яку країну світу, варто лише знайти клієнтів та логістичну компанію, що може це замовлення доставити.

Оскільки це персоналізований тип продажу, варто домовлятись з транспортною компанією про попередню перевірку товару на відсутність браку, пошкоджень, наявність товарного вигляду, запросити фото товару та, якщо це електроніка – попросити перевірити чи працює товар. На сьогодні більшість логістичних компаній пропонують послуги перевірки та можуть надавати фото товарів в посилці. В даному форматі співпраці важливою є швидкість доставки, тому при виборі логістів переконайтесь, що у них доступна швидка авіа-доставка та чітко налагоджений процес внутрішньої доставки країнами.

Блогерство

Сьогодні великої популярності набуває публікація відео з розпаковками посилок, або оглядами товарів куплених в іноземних інтернет-магазинах. В Китаї такий вид продажів уже протягом декількох років вважається найприбутковішим та з кожним роком отримує все більше довіри покупців. Відео розпаковки саме китайських посилок мають особливий попит в Україні, адже там виробляється та продається величезна кількість цікавих новинок та оригінальних речей, що мають значно нижчу ціну, ніж аналоги з Європи. Таким чином, можна комбінувати варіанти діяльності – купувати товари на Aliexpress, рекламувати товари, пропагувати за партнерськими посиланнями та отримувати додаткові кошти з продажів. Даний вид діяльності є досить популярним серед молодого покоління та дає змогу мати непоганий прибуток, постійно збільшуючи потік клієнтів та обсяги продажів.

Продаж запчастин для ремонту

Окремим вигідним варіантом бізнесу з Китаєм є постачання китайських деталей та запчастин у різних сегментах. Не важливо, ремонтом чого ви займаєтесь, в Китаї розташована величезна кількість фабрик, що випускають оригінальні деталі, запчастини та якісні копії за значно нижчою ціною. Практично усі ремонтні комплекти, крім нішевих, виробляються саме в Китаї.

Насправді не обов’язково навіть мати власний бізнес з ремонту, можна стати успішним посередником, знову ж таки, просто володіючи інформацією про товари та вивчаючи китайський ринок.

Наприклад, за допомогою відомого міжнародного сайту для оптових продажів Alibaba.com, або внутрішнього китайсього оптового 1688.com,  можна знайти постачальників оригінальних деталей та  їхніх копій різного рівня якості за значно нижчою ціною, ніж в Україні. Вам залишається лише налаштувати логістику.

Пошук та продаж комплектуючих для виробництва 

Займаючись виробництвом, яке потребує інженерних рішень, конструювання та моделювання, або плануючи розпочати подібну діяльність ви зустрінетеся зі складністю, де знайти ті або інші елементи для створення та впровадження конструкторських ідей. Як відомо, попит формує пропозицію, оскільки в Китаї зосереджено безліч виробничих підприємств, наукових організацій, ймовірність знайти цікаву деталь на внутрішніх китайських платформах значно вища, ніж в Україні. Робототехніка, електроніка, пошиття одягу або взуття, будівництво сільськогосподарських теплиць, впровадженням розумного освітлення вулиць – будь-який із цих сегментів потребує комплектуючих, які знову ж такі можна знайти на китайському ринку. Таким чином можна значно заощадити та зменшити витрати для вашого вже існуючого бізнесу, налагодити виробництво нових товарів заощаджуючи на комплектуючих, або знову ж таки вивчити ринок та стати посередником між виробниками на китайському ринку та підприємцями.  

Як відомо, попит формує пропозицію, оскільки в Китаї зосереджено безліч виробничих підприємств, наукових організацій, ймовірність знайти цікаву деталь на внутрішніх китайських платформах значно вища, ніж в Україні

Знайти таких постачальників деталей та матеріалів можна на міжнародному ресурсі Alibaba.com, або найпопулярнішому маркетплейсі в Китаї Taobao.com.

Це лише декілька перевірених варіантів та ринкових ніш, які дозволяють почати бізнес, освоювати ринок та вивчати вибудовування успішних бізнес-процесів. Насправді варіантів заробити за допомогою знання влаштування китайського ринку – безліч. Головне почати і стати тим, хто не пожалів часу на пошуки найвигідніших комбінацій у безмежному просторі китайського ринку.  І для цього потрібне лише бажання, адже сучасний ринок e-commerсe не потребує на стартовому етапі ні поїздок, ні витрат – лише ваш час та вміння знаходити варіанти.

Олександр Чайка

журналіст