Об’єми будівництва нерухомості в Китаї знижуються 6-й місяць поспіль

1 хв читання

Кількість нових проектів у секторі нерухомості в Китаї знижується шостий місяць поспіль, про це свідчать вересневі показники. У зв’язку з посиленням правил кредитування і брак коштів, забудовники призупинили реалізацію проектів.

Згідно з даними опублікованими Національним бюро статистики Китаю за січень-вересень, обсяг розпочатого будівництва у вересні впав на 13,54% в порівнянні з минулим роком.

Це найтриваліший спад у галузі з 2015 року. У 2016 році сектор відновився, після того, як влада послабила контроль над забудовою. Тоді десятки тисяч фірм, що займаються нерухомістю взяли великі кредити на будівництво будинків. Але в цьому році, коли правила кредитування знову посилилися, багато хто з них почав стикатися з проблемою браку ліквідності, яка потім посилилася різко ослабленим попитом на нерухомість через жорсткість обмежень на спекулятивні покупки.

Уповільнення процесів також було посилене падінням інвестицій в нерухомість. “Всі дані негативні”, – сказав Чжан Давей, головний аналітик агентства нерухомості Centaline. Вперше за багато часу забудовники стикаються з двома перешкодами – проблемами з продажами та фінансуванням.