Китайські ф’ючерси на вугілля падають на тлі сигналів уряду про втручання для пом’якшення енергетичної кризи

1 хв читання

У четвер ф’ючерси на енергетичне вугілля в Китаї впали на максимально допустимі 11% після того, як Пекін дав зрозуміти, що може втрутитися аби знизити зростаючі ціни.

Найактивніші ф’ючерси на енергетичне вугілля в країні впали до 1587,4 юаня ($ 248,28) за тонну, що становить майже 20% в порівнянні з рекордним максимумом в 1 982 юані за тонну, досягнутим у вівторок, але все ж виросли більш ніж в три рази за минулий рік. Ф’ючерси на коксівне вугілля і кокс на Даляньській товарній біржі також продовжили падати. Там ціна на коксівне вугілля впала на 8,8% до 3 220 юанів за тонну, а ф’ючерси на кокс впали на 4,8% до 3 964 юанів за тонну до початку дня. 

Китай дав завдання вугільнодобувному сектору нарощувати видобуток вугілля і збільшує його імпорт, щоб електростанції могли відновити запаси до початку зимового опалювального сезону. Попри недавні коливання цін на вугілля, очікується, що загальне зростання цін на енергію, робочу силу та інші витрати збережуться.

У вівторок Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) заявила про те, що вивчає механізми можливого державного втручання для зниження цін на вугілля і зробить всі необхідні кроки, щоб привести їх у розумний діапазон. Остаточні рішення будуть прийняті після скликання наради за участі ключових вугільних компаній і галузевої асоціації.

Китайське законодавство дозволяє Держраді, Кабінету Міністрів країни та регіональним урядам обмежувати норми прибутку і встановлювати граничні ціни, коли ціни на важливі товари або послуги різко підвищуються, заявили в NDRC. Державне регулювання покликане припиняти будь-які порушення і підтримувати порядок на ринку.