Китайські авіакомпанії запровадять паливний збір у зв’язку зі зростанням цін на нафту

1 хв читання

Китайські авіакомпанії з 5 листопада, вперше за два роки почнуть запроваджувати паливний збір на внутрішніх маршрутах, через зростання цін на нафту. Це сталося на тлі того, що нафтові бенчмарки торгуються майже на найвищому рівні за останні роки. 

Ціни на нафту марки Brent зараз перевищують 80 доларів за барель, в порівнянні з 20 долларами за барель у перші дні пандемії COVID-19. Паливний збір також запроваджується у зв’язку з тим, що перевізники зіткнулися з низьким попитом на внутрішні поїздки, оскільки Китай бореться з останнім спалахом пандемії, який поширився на значну частину країни.

China Eastern Airlines заявила 4 листопада, що почне стягувати додатковий збір у розмірі 10 юанів ($1,56) з пасажира на коротких маршрутах, завдовжки менше 800 кілометрів та 20 юанів ($3,13) на довгих маршрутах, понад 800 кілометрів. Air China, China Southern Airlines і дрібніші компанії також оголосили про введення подібних зборів. Нагадаємо, що авіакомпанії Китаю скасували паливні надбавки на внутрішніх рейсах у січні 2019 після падіння цін на нафту.