Китайське місто Чжанцзякоу запустить 655 водневих автобусів для зимових Олімпійських ігор 2022 року

1 хв читання

Китайське місто Чжанцзякоу розмістить 655 автобусів на водневому паливі у зоні змагань під час зимових Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні.

Один автобус на водневому паливі скорочує викиди вуглекислого газу в довкілля на 11,8 тонн, пройшовши 10 тис км. Автобуси на водневому паливі безперебійно працюють при температурі мінус 20 градусів Цельсія, а їх безпечність та надійність було перевірено в Інституті водневої енергії та відновлюваних джерел енергії міста Чжанцзякоу.

Зараз 444 автобуси на водневих паливних елементах вже курсують 9 маршрутами в місті Чжанцзякоу. Загалом вони пройшли понад 21 млн км та перевезли понад 62 млн пасажирів.

Китай, найбільший у світі емітент парникових газів, пообіцяв провести “зелені” Олімпійські ігри, використовуючи високі технології для скорочення викидів вуглекислого газу. Всі об’єкти в Пекіні та сусідньому місті Чжанцзякоу будуть живитися на екологічно чистій енергії, такій як природний газ, відновлювані джерела енергії та водень. 

У Чжанцзякоу, де відбуватимуться змагання з гірськолижного спорту і сноубордингу, наразі є два водневі заводи із сукупною виробничою потужністю 6 тонн на день, а також вісім водневих заправних станцій. Китайський уряд та енергетичні компанії, такі як China National Petroleum Corp та Sinopec прагнуть зробити зимові Олімпійські ігри демонстрацією палива нового покоління і надалі стимулювати водневу промисловість, оскільки країна прагне знизити викиди вуглецю до максимуму вже у 2030 році.