Китай збільшив квоти на рідкоземельні метали до рекордно високого рівня

1 хв читання

Китай збільшив річні квоти на видобуток рідкоземельних металів на 20% в порівнянні з минулим роком, прагнучи полегшити виробникам обмежені поставки.

У заяві Міністерства промисловості та інформаційних технологій йдеться, що квота на видобуток рідкоземельних металів на 2021 рік встановлена на рівні 168 000 тонн. Минулого року ця цифра складала 140 000 тонн.

Квота на виплавку і поділ, або переробку рідкоземельних металів в форму, яка може бути використана виробниками становить 162 000 тон, що також на 20% більше, ніж минулого року, говориться в заяві.

Китай є домінуючим у світі виробником рідкоземельних металів цінної групи з 17 мінералів, які використовуються в побутовій електроніці та військовому обладнанні.

КНР оголошує квоти двічі на рік, розділяючи їх на видобуток легких рідкоземів, більш поширеного типу та важких рідкоземів.

“Збільшення квоти було цілком неминучим при нинішній ситуації з поставками в Китаї і зростанні попиту з боку виробників рідкоземельних магнітів, що використовуються в споживчих товарах (NdFeB)”, – сказав аналітик Wood Mackenzie Девід Мерриман.

Сусідня М’янма поставляє близько половини важкого рідкоземельної сировини в Китай, але закриття ключового прикордонного переходу для стримування поширення COVID-19 призвело до припинення поставок.

“Я очікую, що ситуація з обмеженою пропозицією важкої рідкоземельної сировини збережеться до тих пір, поки кордон з М’янмою не відкриють. “, – додав Мерриман.