Китай удосконалює механізм ціноутворення для вугільної енергетики

1 хв читання

У вівторок Вище економічне керівництво Китаю оголосило про вдосконалення механізму ціноутворення на вугільну електроенергію з метою поліпшення ринкової реформи ціноутворення в цьому секторі.

Як заявила Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC), ринкова ціна на електроенергію коригується в діапазоні 20 відсотків в обидві сторони. Всі місцеві органи влади повинні приділяти першочергову увагу постачанню недорогої електроенергії для населення та сільського господарства, заявили в NDRC.

“Нові правила роз’яснюють, що ринкова ціна для підприємств з високим енергоспоживанням не обмежиться 20-відсотковим лімітом. Це може краще передати тиск витрат на виробництво електроенергії та приборкати необґрунтоване споживання енергії”,- зазначив представник NDRC Пен Шаоцзун.

Нові правила також будуть стимулювати підприємства з високим енергоспоживанням збільшувати інвестиції в технологічні перетворення, підвищувати ефективність використання енергії та сприяти перетворенню і модернізації промислової структури. 

Нові правила споживання електроенергії не стосуватимуться населення і сільські господарства, тому вони збережуть свої методи ціноутворення на електроенергію, добавив він.