Китай стимулює банки до кредитування малого бізнесу

1 хв читання

Китай посилить підтримку малого бізнесу, запровадивши нові фінансові стимули для місцевих банків щодо кредитування цих компаній. Про це йшлося на засіданні Держради під головуванням прем’єра Лі Кецяна у середу.

З початку минулого року китайська влада вжила цілу низку заходів щодо підтримки малого бізнесу, який має життєво важливе значення для зростання та створення робочих місць. Уряд замінить чинну схему пільгового погашення кредитів для малих підприємств, термін дії якої спливає наприкінці 2021 року, на нову схему. Відповідно до неї, Народний банк Китаю надасть капітал місцевим банківським установам, щоб стимулювати їх кредитувати малі підприємства.

Нова схема діятиме з початку 2022 року до червня 2023 року. Влада також перенесе квоту на перекредитування у розмірі 400 млрд. юанів ($62,83 млрд), яка підтримує інклюзивне фінансування малого бізнесу і при необхідності збільшить квоту на перекредитування, а місцеві банківські установи зможуть звернутися за дешевшими коштами до Народного банку Китаю.

Уряд також посилить підтримку виробничих фірм, які матимуть пріоритет у політиці зниження податків та зборів і отримуватимуть більше довгострокових кредитів.