Китай почав будівництво масштабного проекту в секторі відновлюваної енергетики, який у 5 разів перевершить найбільшу ГЕС у світі

1 хв читання

Будівництво першого етапу 100 гігаватної станції, що функціонуватиме на вітровій та сонячній енергії – успішно почалося. Про старт проекту повідомив президент Китаю Сі Цзіньпін на конференції ООН з біорізноманіття, в Куньміні. За даними Bloomberg – це більше, ніж всі вітрові та сонячні потужності встановлені в Індії і вони зможуть виробляти в чотири рази більше енергії, ніж найбільша гребля “Три ущелини”.

Нагадаємо, що Три ущелини – гідроелектростанція, розташована на річці Янцзи в провінції Хубей, яка є найбільшою у світі електростанцією. Під час повені в серпні 2009 року ГЕС вперше досягла свого максимального значення вироблення в 18 ГВт.

Заява президента повторює неофіційні дані минулого місяця про те, що Китай планує побудувати в пустелі проект потужністю 400 ГВт, причому половина потужності повинна бути побудована до 2025 року. Подробиць про проект мало, в тому числі про те, де саме він знаходиться і, яка площа установки. Однак вірогідним місцем розташування прогнозують Західний Китай.