Китай планує знову дозволити польоти Boeing 737 MAX

1 хв читання

Авіаційний регулятор Китаю нещодавно повідомив, що конструктивні зміни запропоновані компанією Boeing Co для свого літака 737 MAX, можуть розв’язати проблеми безпеки та стати приводом для скасування більш ніж дворічної заборони на польоти в китайському повітряному просторі.

Адміністрація цивільної авіації Китаю запропонувала авіакомпаніям висловити свої зауваження щодо запропонованої директиви льотної придатності для 737 MAX до 26 листопада. Минулого року Сполучені Штати та Європа вже запросили відгуки промисловості щодо аналогічних запропонованих директив, перш ніж схвалили повернення 737 MAX.

У директиві викладено конкретні процедури, які мають виконувати пілоти у разі виникнення аналогічних проблем, що виникли у двох смертельних аваріях до зняття літака з експлуатації у березні 2019 року. У ній також перераховані всі системи, які мають бути справними, щоб літак міг бути відправлений у політ.

Адміністрація цивільної авіації Китаю зауважує, що після всебічного розгляду запропонованих Boeing змін, у тому числі в конструкції програмного забезпечення авіаційного управління та системи відображення інформації, воно дійшло висновку, що внесені зміни можуть усунути небезпечні ситуації, що призвели до аварій.

Представник Boeing заявив, що авіакомпанія продовжує працювати з регулюючими органами у всьому світі, щоб повернути 737 MAX в експлуатацію. Авіа-гігант заявив, що у серпні 737 MAX здійснив успішний випробувальний політ для Адміністрації цивільної авіації Китаю. Інші країни Азійсько-тихоокеанського регіону, включаючи Сінгапур, Малайзію, Індію, Японію, Австралію та Фіджі, вже схвалили повернення 737 MAX.