Китай нарощує держрезерви продовольчих товарів

1 хв читання

Китай нарощує закупівлі базових продовольчих товарів. Розмір державного резерву вже перевищує сукупні запаси решти країн світу разом узятих, повідомляє charter з посиланням на finanz.

За деякими аналітичними даними, Китай тримає на складах 69% світових запасів маїсу, 60% рису, 51% пшениці та понад 30% соєвих бобів. Причому, за останнє десятиліття ця частка зросла приблизно на 20 процентних пунктів. У 2020 році Китай закупив продовольства на рекордні $98,1 млрд, збільшивши імпорт на 22% за рік і на 360% за останні 10 років.

Держзапаси продовольства у Китаї досягли історично максимального рівня, повідомив у листопаді голова Національної адміністрації резерву зерна Цінь Юйюн. «Наші резерви пшениці покривають потреби на півтора роки», – зазначив він, додавши, що країна не має «абсолютно жодних проблем із продовольством». Один із найбільших складів, де зерно та боби зберігаються у 310 гігантських силосах, розташований у порту Далянь на північному заході країни. Туди доставляються маїс, пшениця та соя, постачання яких зросли у 2-12 разів за останні п’ять років.

Як повідомлялося раніше, китайські покупці робили великі закупівлі французької пшениці та ячменю, а також української кукурудзи та ячменю, скориставшись паузою у зростанні цін. За неофіційними джерелами, імпортери отримали не менше кількох сотень тисяч тонн зерна з Франції та України. Китайські покупці також зробили великі закупівлі австралійської фуражної пшениці, які знову ж таки склали не менше кількох сотень тисяч тонн.

Близько чотирьох суден французького ячменю і до 10 судів українського ячменю були заброньовані для відвантаження в липні-серпні 2022 року, за даними принаймні чотирьох трейдерів.