Китай наполягає на перевірці безпеки даних компаній з більш ніж 1 мільйоном користувачів

1 хв читання

У п’ятницю головний китайський інтернет-регулятор опублікував проект нових правил, згідно з якими інтернет-компанії з більш ніж 1 мільйоном користувачів будуть зобов’язані проводити перевірку безпеки, перш ніж надсилати дані користувачів за кордон. Також прийнято нові закони про безпеку даних та захист особистої інформації.

У заяві Адміністрації кіберпростору Китаю йдеться, що вимога про перевірку безпеки буде також застосовуватися до компаній, якщо їхні дані збираються та генеруються операторами “критичної інформаційної інфраструктури”, або якщо дані, які надсилаються за кордон містять “важливу” інформацію.

Запропоновані заходи вживаються на тлі посилення контролю з боку влади над китайськими компаніями та величезними масивами даних, які вони контролюють. У п’ятницю Адміністрація кіберпростору Китаю також надала докладний список документів, які необхідно надати організаціям та повідомила, що перевірка безпеки в більшості випадків має бути завершена протягом 45 днів, але за “складних обставин” може тривати до 60 днів.