Китай наближається до десятки найбільш інноваційних економік

1 хв читання

“Глобальний інноваційний індекс (ГІІ) 2021” впроваджений ВОІВ (Всесвітня організація інтелектуальної власності) показує, що Китай домігся прогресу, посівши цього року 12-е місце та наблизившись до топ-10 країн з найвищим індексом впровадження інновацій. 

Нагадаємо, що в минулому році Китай посів 14-е місце в ГІІ. 

З 2013 року Китай послідовно і неухильно просувається вгору по рейтингу ГІІ, утвердившись як світовий лідер в області інновацій.

За даними ГІІ, кількість китайських патентів в перерахунку на валовий внутрішній продукт (ВВП) вище, ніж в Японії, Німеччині та США. Те ж саме можна сказати і про кількість товарних знаків і промислових зразків.

Стосовно географічного розташування інноваційних кластерів, список 10 кращих залишається незмінним з минулого року: Шеньчжень, Гонконг, Гуанчжоу та Пекін тепер займають друге і третє місця поступаючись лише кластеру Йокогама в Токіо. Шанхай займає в списку кластерів восьме місце.

Щорічна публікація Глобального інноваційного індексу містить показники ефективності і ранжує 132 економіки по їх інноваційним екосистемам. 

Як і в минулі роки, очолюють рейтинг інновацій Швейцарія, Швеція, США та Великобританія. У десятку лідерів ГІІ також входять Південна Корея, Нідерланди, Фінляндія, Сінгапур, Данія та Німеччина.