Китай готує план щодо підвищення статусу антимонопольного підрозділу

1 хв читання

Як зазначають у міжнародному виданні Reuters, Китай розглядає можливість підвищення статусу антимонопольного бюро в складі агентства з регулювання ринку, оскільки він активізує кампанію проти боротьби з конкурентами.

Нещодавно малопомітна Державна адміністрація з регулювання ринків (SAMR), в цьому році потрапила в заголовки газет, завдяки спробі викорінити та покарати антиконкурентну поведінку у великій онлайновій економіці. Як повідомлялося раніше, в серпні антимонопольне управління SAMR повідомило на своєму сайті, що воно запросило експертів з ЄС та США провести онлайн-курси для китайських “антимонопольних підрозділів”.

За словами експертів, більш високий статус, допоможе антимонопольним органам КНР отримати більше ресурсів при вивченні злиттів і поглинань, що зміцнить їх позиції, оскільки Пекін прагне взяти під контроль владу корпоративних гігантів. Нова структура зміцнить внутрішні можливості SAMR з проведення досліджень, які раніше доводилося віддавати на аутсорсинг.

Пропозиція про підвищення статусу антимонопольного бюро SAMR до Національного, сталося після того, як президент Китаю заявив в березні про необхідність “посилити антимонопольні повноваження”, щоб взяти під контроль корпоративних гігантів, які грають домінуючу роль в споживчому секторі країни.