Ключові галузі промисловості Китаю можуть досягти піку використання вугілля

1 хв читання

Основні галузі промисловості Китаю, які споживають вугілля, включаючи електроенергетику, сталеливарну, цементну та вугле-хімічну промисловість, можуть досягти піку використання неочищенного викопного палива приблизно у 2024 році. Про це заявив у середу урядовий дослідний центр КНР.

Пекін зобов’язався довести розпочати поступове скорочення використання вугілля після 2026 року.

На чотири промислові сектори припадає понад 86% загального споживання вугілля та понад 70% загальних викидів вуглецю в Китаї, який є найбільшим у світі споживачем вугілля та емітентом парникових газів. Споживання вугілля в цих чотирьох секторах може досягти піку у 2,48 млрд тонн стандартного вугільного еквівалента, зазначив Цао Дун, головний експерт Китайської академії планування навколишнього середовища Дослідницького інституту при Міністерстві охорони навколишнього середовища Китаю. “Використання вугілля в сталеливарному та цементному секторах мало досягти піку в 2020 і 2021 роках, а потім у хімічній промисловості приблизно до 2024 року”, – додав Цао Дун.

Більше 60% електроенергії в Китаї виробляється на вугільних електростанціях і нестача вугілля цього року викликала повсюдне відключення електроенергії. За перші 10 місяців 2021 року імпорт залізняку вже впав на 4%, оскільки Пекін обмежив виробництво сталі на тлі вимог щодо скорочення викидів.