Інвестори прогнозують одне з найбільших фінансових падінь у сфері нерухомості КНР

2 хвилин читати

Міжнародні інвестори, які в останні роки вкладали кошти в Китай, тепер готуються до одного з найбільших падінь в країні, оскільки проблеми гіганта нерухомості China Evergrande з надмірними боргами досягли свого піку.

Борги забудовника наростають з травня. Ресурси, що зменшуються на тлі 2 трлн юанів ($ 305 млрд) зобов’язань знищили майже 80% цін на акції та облігації, а на наступному тижні має бути виплата купона по облігаціях на суму $ 80 млн.

Що станеться після цього, поки не зрозуміло. Банкіри припускають, що, швидше за все, банк пропустить платіж і перейде в умовний режим, коли влада втрутиться і продасть частину його активів, але це може легко призвести до безладу.

“Нам доведеться подивитися, що станеться”, – сказав Сід Дахія, глава відділу корпоративних облігацій в лондонській компанії Abrdn, колишньої Aberdeen Standard, яка володіє невеликою частиною облігацій.

“Можливо, вони працюють над угодою в фоновому режимі, але у нас немає ніякої ясності і у нас немає ніяких прецедентів”.

Evergrande попередила понад два тижні тому, що ризикує оголосити дефолт за своїми боргами, якщо не вдасться залучити готівку. З того часу компанія заявила, що ніяких успіхів в цих зусиллях досягнуто не було.

Фінансови експерт Павло Педіна зазначив, що всі хто відстежують економіку Китаю, в останні дні пильно спостерігають за кризою пов’язаною з одним з найбільших забудовників в Китаї “Chinas Evergrande”, що має колосальні боргові зобов’язання в розмірі 305 млрд доларів.

“Найближчим часом, по ряду купонів компанії, тобто випущеними облігаціями не варто очікувати виплат. Всі розуміють і готуються до того, що настане реструктуризація заборгованості. Деякі компанії вже наймають консультантів для реструктуризації. Це означає, що розмір компанії настільки великий, що вона може занурити світ в нову фінансову кризу.”- коментує інвестиційний експерт 

Багато експертів вже порівнюють кризу “evergrande” з кризою “Lehman Brothers”.

Ця криза викликає дуже пильну увагу. За деякими даними, сьогодні роздрібні інвестори штурмували офіс компанії.

“Останні великі фінансові вливання на китайському ринку я пов’язую з тим, що такий забудовник тягне всю фінансову систему вниз. Через цю ситуацію, державна політика регулювання щодо забудовника та агентств нерухомості посилюється. Цю ситуацію не залишать осторонь, проте в ній буде багато постраждалих і це викличе зміни в управлінні цим сектором “- зазначив фінансовий експерт Павло Педина.