Інструменти успішних закупівель на Taobao

6 хвилин читати

При виборі продавця, в першу чергу, варто звертати увагу на кількість проданого товару, адже, якщо товар активно продається, то й вірогідність проблем буде нижчою. Варто зазначити, що рейтинг продавця напряму залежить від кількості продажів, тобто високий рейтинг не може бути у продавця з низькою кількістю успішних транзакцій.

Taobao.cоm. – одна з найпопулярніших торгових платформ, якою користуються малі й середні підприємці та охочі до новинок у пошуку різноманітних товарних груп. Це один з найбільших китайських маркетплейсів, де представлена величезна кількість, як гуртових відомих продавців, так і малих, з незначними обсягами продажів. Але щоб знайти найкращі товари у надійних перевірених продавців серед безлічі пропозицій з однаковими фото та різною ціною – потрібен час та досвід. Враховуючи, що на Taobao крім продавців оригінальних товарів представлений широкий вибір різноманітних підробок та реплік, що візуально нічим не відрізняться від оригіналу, часто дуже складно вирішити, на кому зупинити свій вибір.

Система пошуку товарів та продавців

Сайт Taobao має гнучку систему пошуку товарів та рейтингів, яка при вмілому користуванні зробить ваші покупки успішними та безпечними. Система пошуку дозволяє знаходити продавців виходячи з мети та завдань, що стоять перед покупцем. Наприклад, якщо потрібно знайти оригінальний товар від сертифікованого продавця, безпосередньо в системі пошуку ставте відповідний фільтр і отримуйте відібраних продавців з сайту T-Mall (відгалуження Taobao, де представлені лише сертифіковані продавці та діє жорстка система контролю).

Якщо пошук товару здійснюється з метою перепродажу, а низька ціна відіграє ключову роль, в результаті пошуку конкретної моделі система запропонує декілька варіантів з однаковими фото та описом, але від різних магазинів і з різною ціною – при виборі обов’язково зверніть увагу на систему рейтингів і оберіть продавця з найкращою репутацією. Система фільтрів на сайті дозволяє відфільтрувати товари залежно від динаміки ціни або кількості продажів та популярності товару, а також за ціною, відповідно до відгуків клієнтів. Клієнти купуючи товар ставлять оцінки, чи влаштовує їх ціна, таким чином формується відбір пропозицій з завищеною або значно заниженою вартістю товару. Також доступні різноманітні фільтри пошуку товарів з безкоштовною доставкою, гарантією можливості поверненням товарів протягом 7 днів, б/у товари та ін. Суттєву роль відіграє дата реєстрації магазину. Цю інформацію можливо перевірити зайшовши на сторінку продавця.

Відповідно, чим більше часу існує магазин, тим вищою є вірогідність надійності та якості його роботи.

Ще один важливий аспект у пошуку – відгуки покупців. Відгуки також мають свою систему фільтрації. Залишаючи коментар до товару, користувач обирає категорію цього коментаря, а також наявність фото. Відповідно, кожен потенційний покупець має можливість відфільтрувати коментарі за наявністю фото реально куплених товарів, або за тематикою: позитивні відгуки, негативні або нейтральні.

За допомогою цього простого інструменту можна дізнатись багато інформації про якість товару, його особливості, загальний сервіс магазину, зауваження до роботи продавця, що допоможе клієнту прийняти правильне рішення при виборі постачальника продукції. 

Система рейтингів

Додати оцінку магазину можливо лише при оплаті через китайську платіжну систему AliPay, тобто переважна кількість оцінок буде саме від людей, що проживають в Китаї.

Для спрощення вибору продавця та можливості додаткової фільтрації під час пошуку, на сайті Taobao діє зрозуміла та зручна система рейтингів, за допомогою якої можна відфільтрувати пропозиції, що не викликають довіри, або обрати оптимальний варіант співвідношення ціна-репутація.   При виборі продавця, в першу чергу, варто звертати увагу на кількість проданого товару, адже, якщо товар активно продається, то й вірогідність проблем буде нижчою. Варто зазначити, що рейтинг продавця напряму залежить від кількості продажів, тобто високий рейтинг не може бути у продавця з низькою кількістю успішних транзакцій. На сторінці з товаром, біля назви магазину зображено динаміку зміни рейтингу, розділену за категоріями «відповідність товару його опису», «динаміка продажів товару» та «логістика», що формується безпосередньо за рахунок відгуків реальних покупців даного товару.

При здійсненні оплати на Taobao через систему AliPay покупець може оцінити роботу продавця. Існує 3 категорії оцінок:  «хороша» «погана» «нейтральна». Хороша оцінка означає +1 бал, проміжна – не додає нічого, а погана – віднімає 1 бал від загального рейтингу. Загалом, при оцінюванні продавця враховується 4 параметри:

  • відповідність товару його опису
  • рівень обслуговування продавцем
  • швидкість доставки
  • послуги логістичної компанії

Оцінка магазину відповідає середньому арифметичному від оцінок покупців протягом останніх 6 місяців. 

Додати оцінку магазину можливо лише при оплаті через китайську платіжну систему AliPay, тобто переважна кількість оцінок саме від людей, що проживають в Китаї. Також варто звертати увагу на наявність золотої медалі біля назви магазину.

Сайт Taobao має гнучку систему пошуку товарів та рейтингів, яка при вмілому користуванні зробить ваші покупки успішними та безпечними. Система пошуку дозволяє знаходити продавців виходячи з мети та завдань, що стоять перед покупцем.

Це своєрідна репутаційна позначка, яку надає Taobao, щоб охарактеризувати належний імідж, високий рівень продавця, якість товару, рівень сервісу та якість надання послуг. Вимогами для отримання золотої медалі є: високий рівень сервісу продавця (усі оцінки параметрів оцінювання мають бути вищі за середні), стійка динаміка розвитку показників магазину, швидка відповідь служби підтримки магазину, гарантія повернення та обміну товару протягом 7 днів. Тобто, дана позначка свідчить про гарну репутацію продавця, відповідну до опису якість товару, налагоджену доставку та гарантію доступного повернення та обміну товару у  разі невдоволення його якістю.

Олександр Чайка

журналіст