Цифровий юань дебютує на китайській міжнародній виставці CIIE 2021

1 хв читання

Цифрова валюта Китаю, або e-CNY вперше використовуватиметься у ресторанах, кіосках та торгових автоматах на Китайській міжнародній виставці (CIIE).

На CIIE 2021, яка проводиться вже вчетверте, зібралося близько 3 000 компаній зі 127 країн та регіонів. Представники цих компаній та інші учасники виставки можуть використовувати цифрові юані для оплати їжі або купівлі сувенірів на виставці.

Банк Китаю встановив шість стендів у місці проведення CIIE, щоб допомогти охочим оформити гаманець цифрового юаня. За словами співробітника банку Чу Іфена, за допомогою в оформленні гаманця цифрового юаня щодня звертаються близько 60-80 осіб.

У сувенірних магазинах та ресторанах Національного виставкового та конференц-центру, де проходить CIIE, при оплаті електронними юанями покупцям надають знижки. Також стало відомо, що Банк Китаю представив обмінник іноземної валюти на цифровий юань.

E-CNY – це цифрова версія валюти, випущена Народним банком Китаю та керована уповноваженими операторами. Це гібридний платіжний інструмент заснований на вартості, квазі-рахунку та рахунку, що має статус законного платіжного засобу. Розвиток системи e-CNY спрямовано на створення нової форми юаня, що задовольняє попит населення епоху цифрової економіки.