Baidu та Geely інвестували $400 млн у нове смарт-авто

1 хв читання

У середу 26 січня 2022 року підрозділ компанії Baidu з виробництва електромобілів (EV) Jidu Auto повідомив про залучення близько 400 мільйонів доларів від Baidu та Geely Holding Group у новому раунді фінансування.

Jidu Auto, спільне підприємство пошукової компанії Baidu та автовиробника Geely, у своїй заяві зазначила, що компанія збирається почати поставки серійних” роботизованих” автомобілів у 2023 році. 

У квітні генеральний директор Jidu Auto Ся Іпін повідомив агентству Reuters, що компанія залучить загалом 50 млрд. юанів ($7,91 млрд.) для розробки та виробництва “роботизованих” розумних автомобілів протягом наступних п’яти років, додавши, що фінансування буде отримано від Baidu та інших інвесторів.Також слід відзначити, що у цьому раунді фінансуванняне не брали участь зовнішні інвестори.

Jidu Auto, запущений рік тому, є останньою спробою Baidu використати свій досвід у галузі штучного інтелекту для виробництва автомобілів. Baidu також управляє підрозділом автономного керування Apollo.

Нагадаємо, що технологічні компанії по всьому світу, від Sony до Xiaomi Corp, намагаються створити “розумні” автомобілі, спираючись на успіх Tesla Inc у комерціалізації електромобілів. Виробник IPhone Apple Inc, південнокорейська LG Electronics і тайванська Foxconn також приєдналися до списку великих технологічних компаній, що вивчають можливості автомобілебудування.