Автовиробник Changan представляє бренд електромобіля розробленого спільно з Huawei та CATL

1 хв читання

Китайський автовиробник Changan 15 листопада представив марку електромобілів Avatr, розроблену спільно з технологічним гігантом Huawei та виробником акумуляторів CATL. Компанія Avatr заявила, що вона об’єднала сильні сторони трьох компаній, що спеціалізуються на виробництві автомобілів, інтелектуальних рішень та акумуляторів відповідно.

Changan володіє приблизно 39 відсотками акцій Avatr, а CATL, найбільший у Китаї виробник батарей, володіє приблизно 24 відсотками, будучи другим за величиною акціонером. Huawei не володіє акціями спільного підприємства, але бере участь у розробці електромобіля.

Компанія Avatr заявила, що її перша модель, яка з’явиться на ринку у 2022 році, буде кросовером. Він матиме запас ходу не менше 700 км на одній зарядці і зможе розганятися з нуля до 100 км/год за 4 секунди.

Китай є найбільшим у світі ринком для електромобілів і гібридів, що підключаються. Їхні продажі в жовтні зросли на 134,9% у річному обчисленні і склали близько 383 000 одиниць, що становить 16,4% від загального обсягу поставок автомобілів цього місяця. За перші 10 місяців цього року було поставлено 2,54 мільйона автомобілів, що складає 12 відсотків від загального обсягу продажу автомобілів за той же період. 2020 року цей показник становив 5,8 відсотка.

Чжан Юнвей, головний експерт китайського автомобільного аналітичного центру EV 100, вважає, що у 2025 році на електромобілі та гібриди припадатиме 30 відсотків продажів нових автомобілів у країні.