Airbus збільшила інвестиції у китайські проекти

2 хвилин читати

Європейський виробник літаків Airbus заявив про свою впевненість у можливостях зростання у Китаї. “Компанія запустила нові інвестиційні проекти в Китаї, у той час в інших країнах Airbus скасувала деякі проекти”-, зазначив Джордж Сюй, виконавчий віце-президент Airbus та генеральний директор Airbus China.

Airbus заявив, що розраховує поставити 600-й літак сімейства A320 зібраний у Тяньцзіні, та розширити можливості підприємства для виробництва A321 у другій половині 2022 року. A321 найбільший представник сімейства A320 – однопрохідний літак, що користується найвищим попитом у світі.

“Збільшення обсягу поставок на лінії остаточного складання Airbus у Тяньцзіні свідчить про привабливість китайського ринку для Airbus і компанія розглядає Тяньцзінь як важливий об’єкт”, – зазначив Цзоу Цзяньцзюнь, професор Інституту управління цивільною авіацією Китаю.

За останнє десятиліття постійні інвестиції Airbus до Китаю допомогли компанії збільшити свою частку ринку в цій країні приблизно до 53 відсотків та обійти свого американського конкурента Boeing Co.

«Впевненість у китайському ринку залишається високою, незважаючи на проблеми COVID та план компанії зі скорочення витрат», – сказав Джордж Сюй. Airbus надає великого значення цифровізації та “зеленій” трансформації компанії. Цього року деякі літаки, що постачаються з лінії остаточного складання Airbus у Тяньцзіні використовуватимуть екологічно чисте авіаційне паливо, додав Джордж Сюй.

“У зв’язку з постійним збільшенням обсягів міжнародної торгівлі та бурхливим зростанням електронної комерції, ринок вантажних літаків демонструє хороші перспективи. Ми ведемо переговори з низкою вітчизняних та міжнародних перевізників та логістичних компаній щодо нашого найновішого вантажного літака”, – зазначив Джордж Сюй.

“Після пандемії конкуренція між авіакомпаніями загострилася і їм потрібні найкращі продукти та послуги для підвищення ефективності та зниження витрат. Airbus створив відносно надійний промисловий ланцюжок у Китаї. Нашому успіху сприяла тісна співпраця з місцевими партнерами і ми продовжуємо вивчати нові можливості співпраці з китайськими гравцями авіаційної промисловості”.

У 2021 р. Airbus поставив китайським перевізникам 142 комерційні літаки, що на 40 відсотків більше, ніж минулого року. Ця цифра становила 23 відсотки від загального обсягу поставок компанії у світі.

У 2022 році Airbus планує поставити своїм глобальним клієнтам 720 літаків.