Законодавці КНР розглядають зміни до Закону про компанії

1 хв читання

Китайські законодавці розглядають проект змін до Закону про компанії з метою спрощення корпоративних операцій, що, на думку галузевих експертів стимулюватиме життєздатність ринку капіталу та сприятиме здоровому розвитку компаній, повідомляє китайське видавництво Сhinadaily.

Ухвалений у 1993 році, китайський Закон про компанії неодноразово зазнавав змін. Поточну версію було прийнято після внесення поправок у 2018 році.

Новий проект складається з 15 розділів і 260 статей. Його було представлено на розгляд сесії Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників. 

Новий проект покращує систему реєстрації компаній та полегшує канали створення та виходу компаній на ринки. Він пропонує автономію для компаній у плані корпоративної структури, покращує систему капіталу, підвищує систему відповідальності акціонерів та управлінського персоналу компаній, а також наголошує на потребі зусилль з боку підприємств у сфері соціальної відповідальності.

“Новий проект – це удосконалення основних правил для компанії – найважливішого суб’єкта ринку”, – зазначив Ву Жун, партнер Beijing Jingtian & Gongcheng, провідної китайської юридичної фірми. “Понад 30 відсотків положень було додано або переглянуто, що ясно показує реакцію країни на поточні вузькі місця в діяльності компаній”, – зазначив експерт.

У новому проекті також передбачено розділ присвячений підприємствам, що фінансуються державою. За словами Ван Жуйхе, співробітника Комісії із законодавчих питань Постійного комітету КПК, перегляд необхідний для поглиблення реформ на державних підприємствах та вдосконалення сучасної корпоративної системи з китайською специфікою.

Він також є важливим для оптимізації умов ведення бізнесу, посилення захисту прав власності та сприяння здоровому розвитку ринку капіталу, зазначив Ван Жуйхе.