За монополістську поведінку, китайський інтернет-гігант Meituan оштрафований на 3,4 млрд юанів

2 хвилин читати

Вищий орган з нагляду за ринком Китаю (SAMR) оштрафував інтернет-гіганта Meituan на 3,442 мільярда юанів ($ 534 млн) за зловживання домінантним становищем на ринку онлайн-платформ доставки їжі та зобов’язав компанію протягом трьох років “виправити” свою діяльність. Сума штрафу дорівнює приблизно 3-м відсоткам від загальної виручки Meituan за 2020 рік, йдеться в онлайн-заяві Державної адміністрації з регулювання ринку Китаю (SAMR).

Китайський орган з нагляду за ринком почав розслідування цієї справи у квітні 2021 року і виявив, що з 2018 року компанія Meituan зловживала своїм становищем на ринку послуг з доставки їжі, змушуючи продавців підписувати ексклюзивні угоди про співпрацю. Також було встановлено, що компанія брала численні штрафні санкції, включаючи стягнення депозитів з продавців, а також користувалася технологіями використання даних і алгоритмів для несанкціонованої боротьби з конкурентами.

“Така поведінка послабила інноваційну динаміку та життєздатність платформи,  завдала шкоди інтересам продавців та споживачів”, – заявили в SAMR.

Служба з нагляду за ринком закликала Meituan припинити незаконну діяльність і повернути майже 1,29 млрд юанів депозитів, внесених торговцями за ексклюзивне співробітництво з платформою замовлень.

Meituan також забов’язали поліпшити механізми стягнення комісій та подбати про захист законних прав та інтересів малих і середніх підприємств громадського харчування і персоналу з доставки, які взаємодіють з платформою. Компанія повинна представити звіти про поліпшення своєї практики протягом наступних трьох років і домогтися регульованого, інноваційного, здорового та сталого розвитку, йдеться в повідомленні SAMR.

Нагадаємо, що це не перший випадок накладання штрафу на компанії SAMR.  У квітні цього року Державне управління з контролю за ринком Китаю наклало штраф на компанію Alibaba в розмірі 18,22 млрд юанів ($ 2,78 млрд) за порушення антимонопольного законодавства.