ЄС представив альтернативу Китайській ініціативі “Пояс і шлях” вартістю 300 мільярдів євро

1 хв читання

У середу Європейська комісія представила план з інвестування 300 мільярдів євро по всьому світу до 2027 року в інфраструктурні, цифрові та кліматичні проекти як альтернативу китайській ініціативі “Пояс і шлях”.

План, що отримав назву Global Gateway, покликаний зміцнити європейські ланцюжки поставок, стимулювати торгівлю ЄС та допомогти у боротьбі зі зміною клімату, приділяючи особливу увагу цифровізації, охороні здоров’я, клімату, енергетиці та транспорту, а також освіті та дослідженням.

У 2013 році Китай запустив свій проект “Пояс і шлях” для розширення торгових зв’язків з рештою світу та виділяє значні кошти на розвиток інфраструктури в десятках країн по всьому світу. Але чиновники ЄС кажуть, що умови фінансування, які пропонує Пекін, часто невигідні.

“Справді, країнам потрібні й альтернативні пропозиції “, – заявила на прес-конференції президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, представляючи схему ЄС, яку вона назвала “справжньою альтернативою”.

Гроші ЄС у вигляді грантів, кредитів та гарантій надходитимуть від урядів, а також фінансових інститутів ЄС та національних банків розвитку.

“Без належної прозорості, ефективного управління та високих стандартів проекти можуть бути погано обрані або розроблені, залишитися незавершеними або використовуватися для розпалювання корупції. Це не тільки уповільнює зростання та позбавляє коштів місцеві спільноти, а й зрештою створює залежність, яка може обмежити здатність країн ухвалювати рішення”, – заявили у Єврокомісії. Додавши, що допомагаючи іншим країнам, ЄС також просуватиме свої власні інтереси та зміцнюватиме свої ланцюжки поставок, вразливість яких стала очевидною під час пандемії.