Volvo попередила, що нестача напівпровідників триватиме до 2022 року

1 хв читання

Volvo Cars попередила у вівторок, що загальногалузевий дефіцит напівпровідників збережеться і наступного року, основуючись на дані квартального звіту, який з моменту виходу на фондовий ринок місяць тому зафіксував зниження доходів та прибутку.

Автовиробник зі Швеції заявив, що ланцюжки поставок все ще обмежені і хоча попит продовжує перевищувати виробництво, ситуація все ж покращується. “У четвертому кварталі ситуація з постачаннями покращилася, але ми очікуємо, що загальногалузевий дефіцит напівпровідників залишиться стримуючим фактором”, – зазначив у своїй заяві генеральний директор Volvo Хакан Самуельсон.

Первинне публічне розміщення акцій (IPO) Volvo 29 жовтня стало найбільшим у Європі цього року, що є ознакою сили для європейської автомобільної промисловості, яка знаходиться у розпалі складного переходу до виробництва електромобілів (EV). Дефіцит мікросхем змусив багатьох автовиробників у всьому світі, включаючи Volvo, скоротити виробництво. Фінансовий директор Бьорн Аннуолл зазначив, що дефіцит продовжує бути головною проблемою в четвертому кварталі 2021.

Volvo, контрольний пакет акцій якої належить китайській компанії Geely Holding, заявила, що попередні обсяги продажів у листопаді становили близько 52 000 автомобілів. Показники впали у порівнянні з минулим роком через зниження виробництва. Показник операційного прибутку компанії за третій квартал становив 3,3 мільярда шведських крон ($362,6 млн), за аналогічний період минулого року він склав 4,6 мільярда крон, а виторг знизився на 7% до 60,8 мільярда крон.

Нагадаємо, що компанія Volvo взяла на себе зобов’язання стати автовиробником виключно електрокарів вже до 2030 року, тож проблеми на ринку напівпровідників особливо актуальні у розрізі їх стратегії та можуть вплинути на глобальний розвиток компанії.