Водневий транспорт привертає увагу до Олімпійських ігор

1 хв читання
Фото: chinabuses.org

Понад 1000 водневих автомобілів курсують від Пекіну та Чжанцзякоу до місцевості, де проводяться змагання зимових Олімпійських ігор зі стрибків із трампліну та сноуборду. Слід зазначити, що цей вид транспорту на Олімпіаді 2022 користується більшою популярністю, ніж електричний.

У порівнянні з електромобілями, чиї батареї можуть розряджатися швидше за холодної погоди, автомобілі з водневим двигуном краще підходять для зимового клімату, такого як Чжанцзякоу, де температура під час змагань різко впала до мінус 17 градусів за Цельсієм. Заправка автомобіля воднем займає лише кілька хвилин, що набагато швидше, ніж заряджання електромобіля.

Загалом транспортні засоби, які обслуговують відвідувачів Олімпіади – включають понад 800 автобусів від автовиробників: Beiqi Foton, Geely та Yutong. Автомобілі Toyota Mirai з водневим двигуном та фургони Coaster також курсують по олімпійських об’єктах, перевозячи спортсменів та олімпійський персонал. Там функціонують спеціально розроблені водневі вантажівки, що пропонують такі послуги, як возіння лиж, а чотири водневі автомобілі Geely використовуються як фургони громадського харчування, пропонуючи їжу, гарячу каву та чай з молоком олімпійським працівникам.

До кінця 2021 року уряди 16 провінцій, включаючи Тяньцзінь, Шаньдун та Чжецзян, розробили стратегії з розробки водневих транспортних засобів. У грудні міські кластери в Хебеї та Хенані отримали дозвіл центрального уряду на випробування транспортних засобів на водні, приєднавшись до Гуандуна, Шанхаю та Пекіна – районів з розвиненою автомобільною промисловістю.

Вербицька Анна

журналіст