Україна відправила перший контейнерний поїзд в Китай

2 хвилин читати

У вівторок Україна вперше відправила до Китаю контейнерний поїзд з експортними вантажами. В урочистій церемонії запуску поїзда, що пройшла на станції “Київ-Ліски”, взяли участь посол КНР в Україні Фань Сяньжун, глава Міністерства інфраструктури України Олександр Кубрак, заступник міністра економіки Михайло Лев, в.о. голови правління оператора українських залізниць компанії “Укрзалізниця” Олександр Камишин, керівник Державної митної служби Павло Рябікін.

За даними “Укрзалізниці”, контейнерний поїзд доставить в місто Сіань, провінції Шеньсі, 43 сорокафутових контейнери з пиломатеріалами. Маршрут поїзда пролягає по території чотирьох країн і має протяжність майже 10 тис. км. Цю відстань буде подолано приблизно за 18 днів. В “Укрзалізниці” очікують, що надалі контейнерні поїзди будуть ходити в Китай регулярно.

Виступаючи на церемонії відправки поїзда, Фань Сяньжун заявив, що вигідне географічне положення України створює сприятливі умови для зміцнення китайсько-українського співробітництва у сфері логістики.

Дипломат також наголосив на важливості запуску контейнерного поїзда для двосторонньої торгівлі, яка зараз активно розвивається. Минулого року товарообіг між Китаєм і Україною становив $ 15,4 млрд, а в поточному році цей показник обіцяє вийти на більш високий рівень. При цьому, завдяки відкриттю двостороннього залізничного сполучення, китайсько-українська торгівля отримає нові переваги, підкреслив Фань Сяньжун.

А. Кубрак, в свою чергу, зазначив, що Україна має величезний експортний потенціал і бажання інтегруватися в світову систему мультимодальних вантажоперевезень, в тому числі в напрямку країн Азії. У зв’язку з цим в найближчі роки одним із важливих завдань України стане модернізація і розвиток інфраструктури для формату “море – залізниця”.

Після церемонії запуску контейнерного поїзда Фань Сяньжун, представники уряду України, а також китайські та українські бізнесмени обговорили плани розвитку співпраці двох країн у сфері контейнерних перевезень.