У Китаї покращується ситуація з постачанням вугілля

1 хв читання

Ситуація з постачанням вугілля в Китаї значно покращилася завдяки спільним зусиллям виробників вугілля, логістики та кінцевих споживачів. Ціни на вугілля також стабілізувалися, заявили в Державному бюро планування Китаю.

Низка заходів щодо стабілізації постачання вугілля оголошених Китаєм, призвела до падіння ф’ючерсних цін більш ніж на 53% з ймоменту досягнення максимуму в 1982 юанів ($310) 19 жовтня. 

Як повідомлялося раніше: З липня уряд схвалив розширення потужностей на сотнях вугільних шахт по всій країні на тлі нестачі електроенергії, частково спричиненої недостатньою пропозицією і вжив низку заходів, щоб стабілізувати стрімко зростаючі ціни на вугілля, які цього року злетіли майже на 190%.

“З середини жовтня середньодобове виробництво вугілля досягло понад 11,5 млн тонн протягом кількох днів поспіль, досягнувши 11,72 млн тонн”, – йдеться у заяві Національної комісії з розвитку та реформ Китаю, опублікованій у неділю ввечері. Щоденне постачання вугілля на ключові вугільні електростанції досягло 8,32 млн тонн, що є найвищим показником за всю історію. Це допомагає збільшити загальні запаси вугілля на китайських електростанціях до 106 мільйонів тонн, що на понад 28 мільйонів тонн більше, ніж наприкінці вересня.

Спотові ціни на енергетичне вугілля з вмістом енергії 5500 кілокалорій впали до 1200 юанів ($ 187) за тонну на шахтах і до 1500 юанів ($ 235) за тонну в портах, а ф’ючерсний контракт на енергетичне вугілля, що найбільше торгується, впав на 51% за останні вісім торгових днів, зазначив державний планувальник.

Нагадаємо, що Китай неодноразово закликав вугільні компанії суворо виконувати свої контрактні зобов’язання з метою стабілізації цін на вугілля.