У Китаї побудували дім за технологією 3D

1 хв читання

Дім, що звели за допомогою величезних 3D-принтерів розташований у Чжанцзякоу, місті, яке приймає зимові Олімпійські ігри 2022 року.

Незвичайний будинок займає площу 106 квадратних метрів і може похвалитися трьома спальнями, кухнею та вбиральнею. Сюй Вейгуо, професор архітектурного факультету Університету Цінхуа, ще раніше запропонував ідею будівництва 3D-друкарського будинку у місті Чжанцзякоу, але місцевим жителям спочатку така ідея не сподобалася.

На будівельному майданчику роботизовані маніпулятори 3D-друку шар за шаром збирали бетонні матеріали, щоб сформувати фундамент та стіни. Після того, окремо надрукований дах підняли та поставили на стіни за допомогою крана. Будівництво будинку було завершено за два тижні.

В останні роки китайський ринок 3D-друку швидко зростає і технологія широко використовується в аерокосмічній, будівельній, автомобільній, судноплавній та інших областях. Експерти навіть спробували вивести 3D-друк на новий рівень, пропонуючи будувати 3D-будинки в селах, тим самим покращуючи умови життя у сільській місцевості. “Ця технологія може заощадити робочу силу та вартість будівництва, підвищивши при цьому ефективність та якість”, – заявив професор архітектурного факультету в Цинхуа, додаючи, що вона може зберегти дизайн та конструкцію традиційних будинків, створюючи при цьому красиві нерівні вигнуті поверхні.

Перш ніж збудувати будинок за технологією 3D друку, професор та його команда застосували технологію 3D-друку для будівництва інших споруд у країні та за кордоном, включаючи пішохідний міст довжиною 26,3 метра в Шанхаї. Китай докладає постійних зусиль у галузі технологічних інновацій для перетворення та модернізації традиційного будівельного сектору.

Вербицька Анна

журналіст