У Китаї e-CNY платежі досягли рекордних показників зростання

2 хвилин читати

Електронні платежі за допомогою цифрової валюти Китаю досягли рекордних показників зростання за лічені дні після того, як нова платіжна опція стала доступною в основних мобільних додатках країни, повідомляє китайське видання Сhinadaily.

Місцева компанія Meituan повідомила, що кількість платежів у цифрових юанях підскочила на 42,7 відсотка після з’єднання програми Meituan з додатком e-CNY, розробленим Народним банком Китаю.

Вартість транзакцій у цифровій валюті через Meituan також зросла на 64,4 відсотка порівняно з показником тижневої давності, повідомили в компанії, додавши, що кількість користувачів, які додали можливість оплати у цифрових юанях у мобільний гаманець Meituan збільшилася майже у двадцять разів.

Додаток WeChat, що належить компанії Tencent та є найбільшою в Китаї програмою для обміну повідомленнями і одним з провідних платіжних сервісів, минулого тижня також почав підтримувати цифровий юань через мобільний гаманець WeChat Pay.

Після активації функція дозволяє користувачам отримувати грошові перекази та оплачувати товари й послуги у цифровій валюті у WeChat. Представники додатку WeChat також зазначили, що вивчатимуть нові можливості оплати цифровими юанями в Зимовому олімпійському селі в Пекіні, відкриття якого заплановане на 27 січня.

“Офіційний запуск програми e-CNY свідчить про глибокий експеримент із впровадження цифрового юаня”, – зазначив Ван Пенбо, незалежний дослідник цифрових фінансів. “Очікується, що після цих експериментальних випробувань кількість користувачів стрімко зростатиме”.

У листопаді глава Народного банку Китаю І Ган заявив, що Китай продовжить розвивати цифрову валюту центрального банку та вдосконалювати її дизайн та функціональність та сумісність з існуючими платіжними інструментами.

До запуску e-CNY Центральний банк проводив випробування лише в окремих містах, де банки роздавали певну кількість валют з різних приводів, наприклад, таких як місцеві фестивалі шопінгу. Люди отримували цифровий юань лише по  запиту.

“Оскільки програма e-CNY доступна на основних ринках мобільних програм, ми, швидше за все, побачимо, що пілотна програма буде розширюватися, охоплюючи все більше користувачів і більше сценаріїв”, – зазначив Су Сяоруй, старший аналітик консалтингової компанії Analysys. “Майбутні зимові Олімпійські ігри в Пекіні, ймовірно, сприятимуть ширшому та глибшому використанню цифрових юанів”.