Як потрапити до КНР у часи суворого карантину. Блог Ігоря Копитова. Частина 2

3 хвилин читати

Навіть якщо ви впоралися з оформленням документів, потрапити до Пекіна – не так просто. На вас чекає 28 днів карантину. Пекін продовжив період медичного спостереження до 28 днів для тих, хто в’їжджає. Нова модель “14+7+7” включає 14-денний централізований медичний карантин, тиждень домашньої ізоляції або централізованого карантину і ще тиждень спостереження за станом здоров’я. Ті, хто в’їжджає через інші внутрішні міста повинні почекати 21 день перед тим, як в’їхати до Пекіна, а після в’їзду потрібно семиденне спостереження за станом здоров’я.

Я сів на борт літака Варшава-Пекін, що належить Chna Airlіnes. Весь екіпаж одягнутий у захисні костюми, немов у фільмі про епідеміологічну катастрофу, що надає поїздці досить особливих відчуттів. Їжу та напої на борту не пропонують, за виключенням сухпайку запакованого у спеціальне пакування. Літак посадили у Тайюаї за 500 км до Пекіна. По прильоту усі пасажири пройшли температурний та паспортний контроль, а багаж було ретельно продезінфіковано. Тепер нас чекає автобус, що відвезе до готелю, де ми проведемо в ізоляції найближчі 14 днів. Пояснення про те, як буде відбуватися карантин поки не оголошували.
Проте у карті для медичного спостереження, в яку будуть внесені дані про початок та кінець карантину зазначається певні основні правила:

  1. Карантин для медичного спостереження «Одна людина, одна кімната» буде суворо дотримуватися.
  2. На карантині заборонено виходити на вулицю та відвідувати родичів та друзів.
  3. Температура тіла вимірюється щодня о 8:00 та 15:00, а результати мають бути своєчасно повідомлені контактній особі для медичного спостереження.
  4. У разі лихоманки (температура в пахвових западинах 37,3°C), кашлю, задишки та інших симптомів, контактна особа повинна бути негайно поінформована та надати медичну допомогу.

До речі, у КНР дуже суворо ставляться до будь-яких порушень офіційних карантинних заходів, для цього було розроблено спеціальний документ “Директива про покарання та запобігання злочинам, що перешкоджають запобіганню та боротьбі з епідемією нової коронавірусної пневмонії ”. Він виданий спільно Верховним судом, Верховною прокуратурою, Міністерством громадської безпеки та Міністерством юстиції.У ньому чітко говориться, що пацієнти, у яких діагностовано Covid-19 або є підозри на захворювання, які продовжують відвідувати громадські місця або їздять у громадському транспорті, вчиняють злочин проти заходів щодо запобігання та контролю за епідемій і повинні бути засуджені та покарані відповідно до “злочину, що несе загрозу громадській безпеці небезпечним способом”, так що розгулювати по Китаю з будь-якими симптомами ГРЗ без документа, що підтверджує причину симптомів – навряд чи вийде.

Копитов Ігор

бізнес-експерт, комерційний директор китайських проектів компанії "Meest China"