У КНР визначили пілотні зони для застосування блокчейн

1 хв читання

Китай вибрав 15 пілотних зон і визначив кілька сфер для “інноваційного застосування технології блокчейн”, йдеться у спільній заяві уряду КНР у неділю 30 січня. До пілотних зон входять райони великих міст Китаю: Пекін, Шанхай, Гуанчжоу і Ченду.

Також для реалізації пілотних проектів технології блокчейн були відібрані 164 організації, включаючи лікарні, університети та комерційні компанії, наприклад, SAIC-GM-Wuling Automobile Co, China National Offshore Oil Corp, Beijing Gas Group Co та Industrial and Commercial Bank of China Ltd. Ці організації будуть здійснювати проекти у наступних галузях: виробництво, енергетика, державні та податкові послуги, право, освіта, охорона здоров’я, торгівля та фінанси, а також транскордонне фінансування.

“Адміністрація кіберпростору кожної області та відповідний галузевий регулятор повинні повною мірою використовувати роль блокчейну у просуванні обміну даними, оптимізації бізнес-процесів, зниженні операційних витрат та підвищенні ефективності співробітництва у побудові надійної системи”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що країна має прискорити розвиток технології блокчейн як основу для інновацій. Хоча Китай і просуває технологію блокчейн, але біткоін у країні продовжує залишатись під забороною. У вересні регулюючі органи запровадили жорстку регуляторну політику на криптовалюти, наклавши повну заборону на всі криптовалютні операції та майнінг.