Топ-5 платіжних сервісів Китаю

3 хвилин читати

Тенденція останніх років показує, що оплата за допомогою смартфону – норма для повсякденного життя китайського користувача. За результатами соціальних опитувань, у 2020 році 85% населення, що проживає у великих містах використовували одну з систем безготівкової оплати в якості основної. При цьому, мобільні платіжні системи досить поширені навіть в сільській місцевості КНР. Там відсоток населення, що постійно використовує платежі через телефон становить близько 49%. 

Сукупна частка найвідоміших у світі платіжних карток як Visa, MasterCard чи American Express складає лише половину від загальної кількості випущених у світі карт. 

Як і у випадку з соціальними мережами, замість загальноприйнятих, китайці використовують свої платіжні сервіси. Серед них є орієнтовані виключно на інтернет-платежі, та повноцінні платіжні системи, що забезпечують випуск карт і систему банкоматів. Кількість платіжних систем у Китаї сягає 20.

Знання принципів функціонування платіжної системи Китаю значно спрощує ведення бізнесу та полегшує ведення торгово-економічних відносин.

Платіжні сервіси КНР

WeChat Pay – найбільша частка ринку по залученості належить WeChat Pay (Tenpay), це рекордні 84,3%! Tenpay – дочірня організація компанії Tencent, яка володіє найбільшою соціальною мережею Китаю Wechat, а також розробила найпопулярнішу систему мобільних платежів WeChat Pay.

Станом на 2019 рік ця система мобільної оплати мала трохи більше мільярда активних користувачів на місяць, в якості максимального значення, а середнє значення користувачів складає  близько 980 мільйонів.

Alipay – єдина доступна платіжною система, що працює на провідному торговельному майданчику Taobao, який належить Alibaba Group. Дана платіжна система – друга за популярністю в Китаї, станом на кінець 2019 року, нею регулярно користуються, в середньому, 780 мільйонів користувачів. Більшість великих майданчиків розповсюдження продукції, такі як Amazon, Taobao, AirAsia використовують Alipay в якості одного з основних способів оплати послуг. Також ця система користується величезною популярністю у безлічі дрібних магазинів в Китаї.

ChinaUnionpay – єдина організація, яка займається випуском карт на території Китаю. При цьому UnionPay – найбільший емітент карт у всьому світі, оскільки близько 30% карт належать їй. Платіжна система UnionPay об’єднує 14 найбільших банків Китаю, а також безліч невеликих банків. Завдяки даній системі іноземні бізнесмени можуть проводити платежі без фізичної присутності в Китаї. UnionPay – зручний сервіс, який представив весь необхідний функціонал для реалізації комфортної системи онлайн-платежів у Китаї для міжнародних продавців.

PayEase – створена виключно для організації роботи юридичних осіб. Ще одна її особливість – можливість здійснювати оплату iTunes Store та Appstore у Китаї.

99bill – у цієї платіжної системи є своя спрямованість – кредитно-інвестиційна. У ній можна відкривати вклади на різні терміни – від 1 місяця до 1 року. Реєстрація легка, швидка, безкоштовна, є можливість платити на більшості китайських сайтів, а також виконувати міжнародні перекази.

Як бачимо, китайці – приголомшливі підприємці: навіщо віддавати нехай маленький, але відсоток світовим лідерам, якщо його можна залишити в країні.