/

Символ Шанхаю та “музей світової архітектури”

1 хв читання

Набережна “Вайтань”, або Бунд – символ Шанхаю. Вона простягається вздовж західної частини річки Хуанпу, відкриваючи, з одного боку краєвиди колоніальної архітектури кінця 19 століття, а з іншої – футуристичні панорами району Пудун.

По-китайськи «Вайтань» дослівно означає «зовнішній берег ». Набережна простягається на півтора кілометра, на ній розташовані 52 будівлі в різноманітних архітектурних стилях, таких як класицизм, готика, неокласицизм, бароко, боз-ар та ар-деко, за різноманіття стилів її також називають “музей світової архітектури”. Колись в цих будівлях розташовувались найбагатші європейські компанії та банки.

Історія набережної бере початок в середині 19 століття, саме тоді уряд Китаю віддав пусту на той час місцевість під заселення іноземцям. Перший офіс був відкритий у 1846 р. британською компанією. Через кілька десятків років район перетворився на фінансовий центр Шанхаю.

Довгий час будівництво на “Вайтань” було повністю забороненим. Першою новобудовою у 2009 році став преміум-готель The Peninsula Shanghai. Щоб повною мірою оцінити красу Шанхайської набережної, краще прогулятися вздовж неї на кораблі у вечірній час.