Стародавнє місто Ланьчжоу

3 хвилин читати

Історія міста Ланьчжоу налічує понад 2 тисячоліття. З давніх часів місто було важливим пунктом на Великому шовковому шляху біля Жовтої ріки, де і зародилася рання китайська цивілізація. За часів династії Хань (206 р до н.е. – 220 р н.е.), Ланьчжоу був відомий як «Юньу» або «Золоте Місто».

Сучасний Ланьчжоу – адміністративний центр провінції Ганьсу, розташованої в центрі Китаю на березі річки Хуанхе в оточенні високих гір. На території міста проживає близько 3,791 млн осіб.

річка Хуанхе

Ланьчжоу є важливим промисловим центром. Тут зосереджені промислові потужності у різних галузях: хімічна, машинобудівна, нафтопереробна, суконна, тютюнова, шкіряна та ін. Крім того, вдале розташування Ланьчжоу робить його важливим транспортним вузлом, що з’єднує схід і захід Китаю. Саме тому в давнину Ланьчжоу став важливим стратегічним і торговим центром на Великому Шовковому шляху.

Ланьчжоу був єдиним великим містом на величезній ділянці Шовкового шляху довжиною в 1600 км. У давнину тут діяли одні з найбільших в Китаї ринків, де можна було знайти товари з усього світу. Через місто щодня проходили десятки караванів з шовком, дорогоцінним камінням, нефритом, порохом і папером.

Що подивитися в Ланьчжоу

Ланьчжоу рясніє визначними пам’ятками. Тут проходить найдовша в країні набережна, уздовж якої розташовані міст Чжуншань, водяний млин, парки Білої пагоди і Гора п’яти джерел.

Міст Чжуншань був побудований в 1909 р. Поруч з ним стоїть 10-тонна залізна колона заввишки майже 6 м, ще з часів династії Мін (1368-1644 рр.). Раніше вона використовувалася для утримання мосту через Хуанхе.

Парк водяного колеса отримав свою назву завдяки незвичайному механізму, призначеному для зрошення місцевих полів. Вперше подібна конструкція була споруджена в 1556 р на північному березі Хуанхе. До 1952 року в околицях працювало вже 252 водяних колеса. Сьогодні репліка одного з них представлена ​​в парку «водяний млин».

Парк Гори п’яти джерел з 2000-річною історією (Ганьлу, Цзюйюе, Моцзи, Хуей і Мен). У парку безліч буддистських пам’яток. Особливою популярністю він користується під час 8-ї місячної чверті, коли тут проходить ярмарок.

Музей провінції Ганьсу. Тут представлені різьблені вироби часів династії Хань, вишукані буддійські скульптури, реліквії часів будівництва Великої китайської стіни і розквіту Шовкового шляху. Ганьсу вважається батьківщиною кераміки з квітковими візерунками. У колекції Музею провінції Ганьсу представлено понад 350 тис. експонатів, що охоплюють всю історію регіону.

Клімат

Ланьчжоу має напів-посушливий клімат, який характеризується сухістю і великою кількістю сонячних днів. Середньорічна температура становить близько 9,3 ° С. Зима тут довга і холодна, але не дуже морозна, з відносно невеликою кількістю снігу і дощами. Літо коротке і спекотне. Кращий час для поїздки в Ланьчжоу – з квітня по листопад. Музеї, природні пейзажі, історичні пам’ятники міста Ланьчжоу вважаються однією з найяскравіших пам’яток центрального Китаю.