Стародавній храм Гонконгу – Ман Мо

2 хвилин читати

Храм Ман Мо – є одним із найстаріших та найвідоміших храмів у Гонкогу. Він був побудований у 1848 році в перші роки британської колонізації. Хоча споруда відбудовувалась багато разів, більшість оригінальної фактури  все ж вціліла.

 Храм Ман Мо присвячений богу літератури Ман і лютому богу війни Мо. Разом вони символізують єдність освіченості та сили. Досі люди приходять до храму Ман Мо, щоб помолитися за успіх на іспитах або в їхній академічній чи літературній діяльності.

Раніше, бажаючи уникнути звернення до суду, люди приходили сюди, щоб урегулювати спірні питання. Сторони суперечки писали на жовтому папері свої обіцянки та закріплювали клятви кров’ю вбитої курки. Вважалося, що боги пошлють свій гнів на того, хто не виконає публічно дану обіцянку.

За розмірами храм досить невеликий, всередині знаходиться центральна зала та кілька бокових приміщень, призначених для молитов. Двері в храм розташовані не по центру, а трохи віддалік , що згідно з китайськими традиціями, не дає злим духам проникнути всередину храму. До прикрашеного вівтаря, де сидять боги, відвідувачі храму приносять квіти та фрукти.

Храм Ман Мо обставлений всілякими курильницями та величезними спіралями пахощів. Вважається, що більшою буде спіраль, то швидше ваша молитва дійде до божества. У Гонконгу вірять, що пахощі – це «їжа» для богів та духів, чим більше запахів, що виходять від різних свічок і пахощів, тим прихильніше будуть боги та духи. Саме тому багато китайців так люблять кадильниці – ніхто не хоче тримати голодними своїх родичів в іншому світі.

Туристи також можуть запалити запашну паличку, а краще три – за минуле, за сьогодення та за майбутнє. Цікаво, що храм Ман Мо отримав місце у сучасній відео грі Shenmue II на таких ігрових приставках як Xbox та Dreamcast, де ви можете досліджувати храм як зсередини так і зовні, проте його місце розташування в грі відрізняється від дійсного.