Starbucks об’єднується з Meituan

2 хвилин читати

Компанія Starbucks у Китаї, продажі якої останнім часом значно сповільнилися, намагається розширити свою присутність на другому за величиною ринку у світі, поширюючи свою каву через домінуючу в країні компанію з доставки їжі Meituan.

Американська мережа кав’ярень заявила у вівторок 18 січня, що вона уклала партнерство з Meituan, яке дозволить її китайським клієнтам замовляти доставку кави та бронювати столики в її магазинах через платформи програми.

Цей крок відбувається на тлі загострення конкуренції на кавовому ринку Китаю та спрямований на розширення доступності Starbucks, який вперше почав надавати послуги з доставки їжі в країні у 2018 році в рамках ексклюзивного партнерства з підрозділом Ele.me компанії Alibaba Group, головного конкурента Meituan.

“Ексклюзивне співробітництво має часові рамки”, – зазначив Лю Сінлян, президент технологічної консалтингової компанії China Internet Data Center. “Starbucks розширюватиме сервіс з великою кількістю партнерів, я гадаю, це не новина”.

Бізнес Starbucks у Китаї постраждав через обмеження пов’язані з епідемією, також компанія стикається з конкуренцією, що зростає з боку інших мереж кав’ярень, таких як італійська Lavazza, підтримувана мережею ресторанів Yum China, та Tim Horton, які розширюються в Китаї.

Компанія також планує використовувати функцію “супермагазин” Meituan у рамках партнерства, завдяки якій до кінця цього року кожен з її магазинів матиме свою унікальну сторінку на платформі Meituan, з якої клієнти зможуть замовляти послуги з доставки їжі або перевіряти місцеві заходи.

Starbucks яка має 5 360 магазинів у більш ніж 200 китайських містах, згідно з останнім звітом про доходи компанії, також повідомила, що запустять сервіс, який дозволить користувачам Meituan робити приватні замовлення на дегустацію та навчання приготуванню кави у магазинах Starbucks. Так звана послуга 1971 року Salon є ексклюзивною для платформи Meituan, додала компанія.